Dość horroru pod domami

  21

  – Każdy powrót do domu to dla mnie stres. Całą drogę zastanawiam się, gdzie postawię samochód! Wieczorem, w niedziele i święta znalezienie miejsca to cud – skarży się Agnieszka Skrzyszewska. Razem z sąsiadem, Adrianem Gączkowskim, rozpoczęła akcję na rzecz budowy dodatkowego parkingu przy ulicy Prądzyńskiego, tuż przy kościele NMP Królowej Polski. Podpisy pod petycją do prezydenta Świdnicy zbierają w Internecie i wśród sąsiadów. Tylko dzisiaj podpisało się 85 osób, w sieci poparcie wyraziło  kolejnych 96.

  – Chodzi nam o około 20 dodatkowych miejsc, które można wygospodarować, budując prostopadłe do ulicy miejsca parkingowe – tłumaczy pan Adrian. – Tak jest na części ulicy, trzeba to po prostu przedłużyć, a mieszkańcy odczują wyraźną ulgę.

  Nie wszyscy chcą się podpisywać, twierdząc, że parking wejdzie na teren należący do parafii. – Absolutnie nie chcemy konfliktu z Kościołem – zapewniają autorzy społecznej inicjatywy. – Z tego, co wiemy, 3-metrowy pas ziemi jest własnością miasta i od władz zależy jego zagospodarowanie. Zresztą, parafia też na tym skorzysta, bo przed mszami wierni będą gdzie mieli postawić auto. Parking przykościelny zapełnia się błyskawicznie, zawsze brakuje miejsc. Kierowcy stają gdzie podanie, czasem nawet na przejściach dla pieszych.

  – Mieszkańcy mają prawo walczyć o poprawę warunków życia i dobrze, że to robią – mówi Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji UM w Świdnicy. – Z naszych analiz, przeprowadzonych jeszcze ubiegłym roku jasno wynika, że każde osiedle ma ogromny niedobór miejsc parkingowych. Zinwentaryzowaliśmy tereny, na których mogą powstać nowe zatoki dla samochodów. W tym roku sytuację powinna trochę rozładować inwestycja przy ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego (na ten cel w budżecie przewidziano 700 tysięcy złotych). Trwają także rozmowy z prywatna firmą, którą przy ul. Prądzyńskiego chce wybudować bezdotykową myjnię, a wraz z nią parking. Powinno być nieco luźniej.

  Mieszkańcy domów naprzeciwko kościoła mają jednak nadzieję, że uda się wygospodarować dodatkowe środki na jeszcze jeden niewielki parking. Petycję w tej sprawie chcą złożyć na ręce prezydenta miasta i radnych. Rozważają także wystąpienie podczas sesji Rady Miejskiej.

  Treść petycji:

  Wojciech  Murdzek- Prezydent Miasta Świdnica

  Radni Rady Miejskiej w Świdnicy

  Mieszkańcy Osiedla Młodych w Świdnicy apelują do Pana Wojciecha Murdzka – Prezydenta Miasta Świdnicy oraz Radnych Rady Miejskiej w Świdnicy o pilne rozpatrzenie petycji dotyczącej budowy parkingów przy ul. Prądzyńskiego, przylegającej do terenów należących do parafii Kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Osiedlu Młodych w Świdnicy.

  Od wielu lat problem z parkowaniem samochodów w tym rejonie staje się coraz bardziej uciążliwy.  Przede wszystkim w niedziele oraz w Święta sytuacja jest dramatyczna podczas odprawianych nabożeństw w Kościele NMP.

  W związku z tym apelujemy do władz naszego miasta o zainteresowanie się tą sprawą i rozwiązanie naszego problemu.

  Mieszkańcy  Świdnicy

  Petycję można podpisać na stronie:

  http://www.petycjeonline.com/parkinigpradzynskiego

  Poprzedni artykułWszystko o feriach
  Następny artykułZłóż życzenia babci i dziadkowi