Czwartoklasista z SP 6 najlepszy w Polsce!

  17

  Osiągnięcia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy przeczą powszechnej opinii, że dzieci nie radzą sobie z matematyką. Nie tylko sobie radzą, ale są bezbłędne!

  W styczniu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu „Alfik matematyczny 2011” organizowanego przez firmę Łowcy Talentów JERSZ. Jego kolejna edycja rozegrana została 23 listopada 2011 r. i jak co roku w SP 6 cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów klas III, IV, V i VI. Do zmagań z trudnymi zadaniami stanęło 38 uczniów. W całym kraju test pisało ponad 39 tys. uczestników z 1117 szkół różnych szczebli, w tym prawie 27 tys. uczniów szkoły podstawowej. Konkurs zorganizowano w 10 kategoriach wiekowych. Test konkursowy dla szkoły podstawowej zawierał 30 zadań jednokrotnego wyboru podzielonych na 3 grupy pod względem stopnia trudności. Wiele z nich to zadania nietypowe, nie związane z materiałem szkolnym, wymagających umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów.

  W kategorii „Szpak” tj. klas IV, w której test pisało ponad 7300 uczniów w Polsce, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy Jakub Dudziak z kl. 4a zajął I miejsce!

  Jakub Dudziak/ foto SP 6

  Uzyskał  z testu maksymalną liczbę 150 pkt. i jest jednym ze 104 szczęśliwców w kraju, którzy w nagrodę wyjadą na tygodniowy obóz wypoczynkowo-naukowy. Za bardzo dobry wynik (powyżej 85%) w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali również wyróżnieni:

  Jakub Olechowski z kl.6a

  Wiktor Hliwa z kl. 4c

  Katarzyna Skrzynecka z kl. 4a

  Bartosz Sierzputowski z kl. 3a

  Wszyscy uczniowie to podopieczni nauczycieli matematyki Iwony Filip i Krzysztofa Kądziołki oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego Beaty Winnickiej Hul.

  Poprzedni artykułZłomiarz skazany na 5 lat więzienia
  Następny artykułNa godzinę zamknęli drzwi [VIDEO]