Młodzież ma decydujące zdanie

  0

  – Powiedzcie, czego konkretnie oczekujecie, co jeszcze można tu dołożyć albo zmienić – a my to zrobimy – zachęcał na spotkaniu z młodymi ludźmi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Spotkanie poświęcone konsultacjom w sprawie budowy skateparku w mieście odbyło się w środę, 11 stycznia, w Miejskim Domu Kultury.

  W MDK pojawiła się spora grupka najbardziej zainteresowanych osób – które jeżdżą na deskorolkach, rowerach, gdzie tylko się da. Młodzi ludzie już kilka dni wcześniej zanieśli do Urzędu Miejskiego swoją propozycję urządzenia skateparku. Uwagi skateowców zostały naniesione na projekt wyjściowy i mogliśmy go zobaczyć podczas prezentacji.

  W spotkaniu, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wzięli także udział pracownicy Wydziału Infrastruktury Technicznej UM: Edmund Gmerek, koordynujący projekt oraz Kacper Nogajczyk. Obaj na bieżąco wyjaśniali młodzieży procedury i kwestie techniczne.

  Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zachęcał do otwartej, szczerej dyskusji.

  – Nie jestem fachowcem, ale na logikę wydaje się, że należałoby zrobić coś w rodzaju trzech torów jazdy, to da możliwość pełniejszego wykorzystania skateparku – mówił burmistrz spoglądając na wizualizację. – Jest pewien margines finansowy dla tej inwestycji, więc jeśli trzeba coś dołożyć, żeby plac był bardziej użyteczny i atrakcyjny, to dołożymy.

  Chłopcy z grupy reprezentującej świebodzickich skateowców przyznali, że przydałby się jeszcze jeden, nieco dłuższy box, do tzw. grindowania (to rodzaj ślizgu na murku lub metalowej barierce). Okazało się, że nie powinno być problemu z umieszczeniem tej dodatkowej przeszkody na projekcie. Młodzież wydawała się bardzo zadowolona a gdy usłyszała, że gmina może przeznaczyć na skatepark nawet 500 tys. zł – niektórym przysłowiowe „szczęki opadły”. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak kosztowna może być budowa takiego obiektu. Dopełnieniem szczęścia była informacja, że być może już podczas tych wakacji młodzi ludzie będą mogli szaleć na deskorolkach i BMX-ach na swoim skateparku.

  Przypomnijmy, że skatepark ma być zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie boiska „Orlik”, przy ul. Rekreacyjnej. Jego wymiary to 35 na 20 metrów.

  Wstępna koncepcja obiektu od początku stycznia zamieszona jest na portalu miejskim www.swiebodzice.pl, a zainteresowani mogą przesyłać mejle z uwagami i pomysłami odnośnie skateparku do 15 lutego na adres: [email protected][email protected]

  Agnieszka Bielawska/rzecznik prasowy UM Świebodzice

  Poprzedni artykułOdświeżony ŚKPR
  Następny artykułOrlik na finiszu [FOTO]