Szampańsko i refleksyjnie z Magazynem Swidnica24.pl

  0

  Pewnie mają już Państwo serdecznie dość podsumowań i ocen 2011 roku, i wróżb na 2012. Autorzy cotygodniowego Magazynu Swidnica24.pl oszczędzą kolejnych udręk, proponując w zamian zupełnie niesylwestrowe refleksje i bardzo sylwestrowe przepisy.

  Jeśli zamierzają Państwo powitać Nowy Rok w domu lub u przyjaciół, najpierw warto odwiedzić  kuchnię Penelopy.  Nasza czarodziejka przygotowała przepisy na lekkie dania, które będą barwnym uzupełnieniem zabawy, a przy tym,  jak zawsze, są niezwykle proste w przygotowaniu. Ot, coś na ostatnią chwilę, między fryzjerem a makijażystką, ale pyszne i efektowne. Przepis na sylwestrowe tapas w dziale Kuchnia.

  O północy, gdy pewnie z całego serca będziemy sobie życzyć szczęścia, warto wspomnieć o tych, którym los owego szczęścia skąpił przez całe życie, a mimo to potrafili odnaleźć siłę i radość z każdego dnia.  Do nich należy świdniczanka, Rozalia Bąba, która mimo ciężkiej choroby i lat spędzonych w szpitalach, pomaga innym i pokazuje, że zawsze warto mieć marzenia i je realizować. Rozmowa z Rozalią Babą z cyklu „Tkanie życia” w dziale Wywiad.

  Dla szukających  nowego spojrzenia na ludzi i wydarzenia, którym postawiono pomniki, polecam felieton zatytułowany „Na finiszu!”, w którym przywołana jest  m.in. najnowsza filmowa realizacja Agnieszki Holland, „W ciemności”, jak i inne dzieła chyba najwybitniejszej polskiej reżyserki. Po co i dlaczego właśnie dziś?  Warto sprawdzić, zaglądając do działu Felieton. Zachęcam także do lektury recenzji najnowszej książki Joanny Olczak-Ronikier, która jest próbą pokazania prawdziwego oblicza Janusza Korczaka. Dział Książka.

  Tak więc mocno na przekór i pod prąd – w taką sobotnią podróż zapraszają autorzy Magazynu Swidnica24.pl, który znajdą Państwo jak zawsze w menu w zakładce Magazyn. Miłej lektury, a później szampańskiej zabawy!

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułCzary Penelopy: Sylwestrowe tapas
  Następny artykułSukces pływaczek ze SVIDY