Świebodzice też mają łącznik

  2

  Można już bezpiecznie spacerować przejściem pomiędzy ulicami Prusa i Krasickiego w Świebodzicach. Remont tego pasażu dla pieszych zakończył się kilkanaście dni temu. W miejscu, gdzie przez wiele lat istniał ponury i ciemny zaułek jest teraz wygodne przejście, wyłożone kostką brukową, efektownie oświetlone i przyozdobione kamiennymi donicami z zielenią.

  Szczególnie ładnie łącznik prezentuje się wieczorem. Wkrótce w tym miejscu pojawi się także monitoring miejski, co wydaje się być rzeczą niezbędną. Zaledwie kilka dni po tym, jak wykonano nasadzenia w donicach, nieznani wandale wyrwali pnącza i rozrzucili je na chodniku.
  Remont przejścia pomiędzy ulicami Prusa i Krasickiego został wykonany w ramach programu rewitalizacji miasta, na który gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Koszt zadania to nieco ponad 300 tys. zł.

  Obecnie dobiegają końca jeszcze trzy inne zadania, będące efektem dofinasowania z RPO. To rewitalizacja Parku Miejskiego oraz przebudowa obszaru ulic Młynarskiej i Piaskowej a także budowa Centrum Rehabilitacji Społecznej. W przyszłym roku rozpocznie się kolejne – rewitalizacja fragmentu średniowiecznych murów obronnych miasta, znajdujących się przy ul. Piłsudskiego.

  Agnieszka Bielawska Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułMikołaj do Świdnicy przyjedzie pociągiem
  Następny artykułO.S.T.R. zarymuje w Świdnicy