Romanse i papierosy ponownie na scenie

  0

  Teatr wypełniony do ostatniego miejsca,  świetna gra aktorska, niemilknące owacje na stojąco i morze kwiatów dla aktorów tak wyglądała premiera spektaklu “Romanse i papierosy”.  Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć znanych świdniczan na scenie mogą teraz skorzystać z okazji. 7 stycznia po raz kolejny aktorzy amatorzy dadzą popis swojej gry. Spektakl zaplanowano na godzinę 19:00, bilety w cenie 8 złotych do nabycia w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  „Romanse i papierosy” to komedia w formie spektaklu muzycznego  z wątkiem kryminalnym i słodko-gorzkim  zakończeniem. Nowy spektakl obfituje w zabawne sceny, zaskakujące zwroty akcji i okraszony jest chwytliwymi polskimi przebojami z różnych dekad. Sztuka skłania do refleksji, rozczula, rozśmiesza i nie pozostawia widza obojętnym.

  Kobiety, nałogi i śpiew to filary, na których zbudowana jest intryga wyreżyserowana przez Juliusza Chrząstowskiego, z choreografią Tomasza Dajewskiego przy aranżacjach muzycznych Dariusza Jarosa. Scenariusz powstał na podstawie filmu w reż. Johna Turturro pod tym samym tytułem.

  “Romanse i papierosy”

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof  Frączek, Krzysztof Graca, Robert Kaśków,  Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

  reżyseria – Juliusz Chrząstwoski

  ruch sceniczny – Tomasz Dajewski

  aranżacje muzyczne – Dariusz Jaros

  multimedia – Marek Banaszczyk

  dźwięk – Grzegorz Gołębiowski

  światło – Andrzej Wollenberg

  scenografia – Robert Kukla

  Poprzedni artykułWypadek na kominie
  Następny artykułNagrody za pracę o Świdnicy