Konwój Muszkieterów dla dzieci w Świdnicy

  3

  6 grudnia wyruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Akcja potrwa do 31 stycznia 2012 roku  i przyniesie pomoc dzieciom z 37 placówek z województwa dolnośląskiego, w tym świdnickiej Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”. Oprócz wsparcia finansowego właściciele Intermarché podarowali podopiecznym ośrodka dodatkową niespodziankę – udział  w świątecznym przedstawieniu interakcyjnym. Tuż po świętach, 27 grudnia w Świdnicy wystąpi Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym „Zimowa Układanka”.

  Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Celem tej kampanii jest wspieranie najbardziej potrzebujących placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. W tym roku pod hasłem „Konwój Muszkieterów Dzieciom”, kampania zostanie zorganizowana już po raz jedenasty. W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój Muszkieterów dotarł do blisko 1.500 placówek, w tym: domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln złotych.

  W tym roku, pomoc finansowa w wysokości 3,5 tys. złotych zostanie przekazana każdej  z 243 placówek, wskazanych przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché,  w tym 37 z województwa dolnośląskiego. Łącznie do dolnośląskich ośrodków trafi blisko 130 tys. zł. W Świdnicy pomoc Muszkieterów otrzyma Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”.

  Jak podkreśla Renata Wołyniec, która koordynuje Konwój Muszkieterów w Świdnicy, Intermarché wspiera tę placówkę już po raz drugi. – Przy wyborze kierowaliśmy się lokalnym patriotyzmem. Fundacja „Ut Unum Sint” opiekuje się dziećmi z naszego miasta i chcemy ją w tych wysiłkach wspierać – wyjaśnia Renata Wołyniec.

  W ramach tegorocznego Konwoju, Muszkieterowie przygotowali także niespodziankę dla najmłodszych. 27 grudnia ponad 300 dzieci ze Świdnicy będzie uczestniczyć w wyjątkowych, interakcyjnych jasełkach.  – „Zimowa układanka” to spektakl stworzony z myślą o najmłodszych widzach, którzy wraz z aktorami będą mogli układać na scenie ogromne klocki, które po złożeniu utworzą obraz przedstawiający jedną ze scen spektaklu – podkreśla Marek Cyris z Teatru Wariaté.

  Do udziału w przedstawieniu zaprosiliśmy wychowanków Fundacji „Ut Unum Sint” oraz podopiecznych wszystkich świdnickich przedszkoli. Dla każdego z małych widzów przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Będą m.in. słodycze i konkursy z nagrodami – dodaje Renata Wołyniec.

  Teatr Wariaté z przedstawieniem „Zimowa Układanka” wystąpi w tym roku w 15 miejscowościach w całej Polsce.

  Poprzedni artykułKról Królów [VIDEO]
  Następny artykułŚwiąteczne wydanie “Kawy w samo południe” cz. I i II [VIDEO]