Jasełka w nowej szkole

  0

  Tradycją stało się w Zespole Szkół Specjalnych ze Świdnicy wystawianie przez uczniów dorocznych jasełek. We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 105 w Świdnicy powstał piękny i wzruszający spektakl, w którym wspólnie wystąpiły dzieci zdrowe i niepełnosprawne. W tym roku oprócz śpiewania kolęd i tańca, zaprezentowano walkę diabłów z aniołami. Była także wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci paczkami z niespodzianką. Po raz pierwszy uroczystości odbyły się w nowym budynku szkolnym, oddanym do użytku w sierpniu tego roku.


  Jasełka zorganizowano we wspaniałej scenografii z dobrym tekstem i precyzyjnie dobraną muzyką. Jak zwykle nie zawiedli młodzi aktorzy. W przedstawienie włożyli wiele sił i zaangażowania, co dało niesamowity efekt. Zanim jednak aniołki z zapalonymi świecami rozświetliły scenę, stanęła na niej dyrektor Beata Soroka, która powitała gości i złożyła świąteczne życzenia. (…)

  Zaraz po życzeniach rozległa się muzyka i rozpoczęło się pełne świątecznego klimatu przedstawienie jasełkowe. Brały w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy oraz niepełnosprawni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Widownia przyjęła ich występ bardzo ciepło, a uczniów i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie jasełek nagrodzono gromkimi brawami.

  Na koniec dzieci odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj, który każdemu wręczył świąteczne prezenty. Fundatorami paczek były jak co roku firmy: Cukrownia Świdnica oraz fabryka Wagony Świdnica S.A.

  Monika Żmijewska

  [photospace]

  Poprzedni artykułŻuk pojechał w Polskę
  Następny artykułRonda Solidarności i Adama Małysza?