Biologiczni entuzjaści z II LO z indeksami

  3

  Czworo uczniów II LO w Świdnicy może już cieszyć się z posiadania indeksów studenckich, które pozwalają im na kontynuowanie nauki na Wydziałach Biotechnologii i Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Prymusi z II LO znaleźli się w prestiżowym gronie 40 wybrańców ze szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska, którzy wykazali się największą wiedzą z dziedziny biologii i chemii.

  II LO w Świdnicy aktywnie współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim. Dzięki tej współpracy uczniowie II LO mogli wziąć udział w kolejnym projekcie skierowanym do uzdolnionej młodzieży pt. „Mój Pierwszy Uniwersytet”. Czwórka biologicznych entuzjastów z klasy II C: Agnieszka Ciszak, Klaudia Kościelecka, Aleksandra Studzińska, Maciej Wernecki pomyślnie przeszła eliminacje i odebrała już indeksy studenckie z rąk prof. Anny Okulewicz – Dziekana Wydziału Nauk Biologicznych. Nad realizacją projektu czuwała dr hab. Gabriela Bugla – Płoskońska.

  – Czwórka naszych prymusów z klasy II C już dziś może pochwalić się  sporymi osiągnięciami z zakresu biologii i ekologii. Uczniowie przygotowali pracę pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Przed nimi kolejne duże wyzwanie, bowiem przez kolejnych kilkanaście sobót będą poddani niezwykłej presji podczas sprawdzania ich wiedzy z różnych dziedzin biologicznych. Na wrocławskiej uczelni odbędą wiele zajęć warsztatowych i ćwiczeń laboratoryjnych. Warunkiem ukończenia roku akademickiego w ramach programu Mój Pierwszy Uniwersytet jest zdobycie zaliczeń z każdego rodzaju zajęć – mówi dyrektor II LO w Świdnicy Jacek Iwancz.

  Oznacza to, że uczniowie po przejściu tego projektu będą mieli już zaliczony pierwszy rok akademicki. Taka forma nauki  bardzo nobilituje uczniów naszego powiatu. Jest dla nich ogromnym wyzwaniem, wymaga dużego wysiłku i mnóstwa godzina nauki.

  – Efekty współpracy z naukowcami są widoczne w rozwoju indywidualnym każdego ucznia. Dowodem na to jest wyróżniona praca olimpijska innej naszej uczennicy – Anety Marczak z klasy III B. Komitet Centralny Olimpiady Biologicznej zgłosił pracę Anety do polskich eliminacji XXIV Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej – dodaje dyrektor.

  Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułZłoty Szczygieł
  Następny artykułŚwięty odwiedził akrobatów [ZDJĘCIA]