Złodzieje grasują na Osiedlu Młodych

  26

  Złodzieje na cel wzięli wieżowce przy ulicy Waryńskiego. – Tego tu nigdy nie było, żeby ludzie bali się wychodzić z mieszkań – ubolewa Władysław Baran. – Bardziej niż o pieniądze boję się o swoje życie i zdrowie – dodaje lokatorka budynku 49. Ktoś w środku dnia wyłamuje zamki w drzwiach i okrada mieszkania.

  – Prowadzimy postępowanie w czterech takich sprawach – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Dwa zdarzenia miały miejsce w październiku, dwa w minionym tygodniu, wszystkie w wieżowcach przy ulicy Waryńskiego od nr 49 do 53. Scenariusz z każdym razem jest identyczny – wyłamany zamek i splądrowane wnętrze. Złodziej lub złodzieje  szukają tylko drobnych, cennych przedmiotów i gotówki. Nie interesuje ich sprzęt RTV czy komputery. – Chyba chodzi o to, by na korytarzu nie wzbudzać podejrzeń, zwłaszcza że kradną bezczelnie o 12.00, 13.00. Tak okradli moja sąsiadkę – mówi jedna z lokatorek. Dotychczas łupem padły 2 złote pierścionki, obrączka i 400 złotych. – Nigdy wcześniej takich kradzieży tu nie było – dodaje Władysław Baran. – Obawiam się, że ktoś do nas przyjechał „na gościnne występy”.

  – Oczywiście szukamy przestępców, ale prowadzone są też działania prewencyjne – informuje Katarzyna Czepil. – Z mieszkańcami wieżowców już rozmawiał dzielnicowy, prosząc o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na obcych, którzy zaczęli się podejrzanie często „kręcić” po klatkach schodowych.

  Niektórzy z mieszkańców planują wstawić dodatkowe zamki w drzwi.

  Informację o kradzieżach otrzymaliśmy na CYNK!

  Red.

  Poprzedni artykułBędzie Centrum Promocji i Partnerstwa
  Następny artykułŚwidniczanie mistrzami Czech