Wielki sukces “Romansów i papierosów” [FOTO]

  45

  Teatr wypełniony do ostatniego miejsca,  świetna gra aktorska, niemilknące owacje na stojąco i morze kwiatów dla aktorów tak wyglądała wczorajsza premiera spektaklu „Romanse i papierosy”.  – Mogę spokojnie wracać do Krakowa, w Świdnicy mamy prawdziwy teatr i prawdziwych aktorów – mówił po spektaklu reżyser Juliusz Chrząstowski, na co dzień grający w Teatrze Starym w Krakowie .

  Krzysztof Graca (policjant) i Tadeusz Szarwaryn (kuzyn Stach)

  Kiedy świdniccy aktorzy amatorzy debiutowali na scenie w roku 2009 w spektaklu „Sztuka… ach sztuka”, nikt nie przypuszczał, że dwa lata później Bożena Kuźma (Tula),  Zbigniew Curyl (mąż) i ks. Roman Tomaszczuk (mąż) staną się aktorami z krwi i kości. W „Romansach i papierosach” dołączyło do nich dwóch Krzysztofów – Graca i Frączek. Ten pierwszy po zakończeniu spektaklu przez widzów został nazwany świdnickim Robertem Więckiewiczem. Jego rola policjanta, który nie pali na służbie, ale doskonale wykonuje rozkazy była wyśmienita. Kuzyn Stach czyli Tadeusz Szarwaryn swoim śpiewem oczarował niejedną kobietę na widowni. Także wścibskie córki, grane przez Martę Żywicką, Teresę Wagilewicz, Czesławę Greś i Halinę Szymańską wywoływały salwy śmiechu. Nie można pominąć Marioli Mackiewicz, nauczycielki z II LO w Świdnicy. Twarda, nieustępliwa i wiecznie kochająca swojego męża. Jej kreacja mogła się podobać nie tylko mężczyznom, a skoku wzwyż nie powstydziłby się sam Artur Partyka.  Całość świetnie dopełniała muzyka, za którą odpowiedzialny był Dariusz Jaros i formacja „La chanson” w składzie Mateusz Gancarczyk, Katarzyna Bakalarczyk, Iwona Kuśnierz i Marta Adamczyk.

  Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Czy w przyszłym roku reżyser Juliusz Chrząstowski sięgnie po klasykę rodem z Anglii? Już teraz widzę na scenie Zbigniewa Curyla w roli zazdrosnego Otella i Bożenę Kuźmę, piękną Desdemonę. Ach… co to by była za sztuka.

  tepe

  ***

  „Romanse i papierosy”

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof  Frączek, Krzysztof Graca, Robert Kaśków,  Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

  reżyseria – Juliusz Chrząstwoski

  ruch sceniczny – Tomasz Dajewski

  aranżacje muzyczne – Dariusz Jaros

  multimedia – Marek Banaszczyk

  dźwięk – Grzegorz Gołębiowski

  światło – Andrzej Wollenberg

  scenografia – Robert Kukla

  Kolejne spektakle w dniach 24.11.2011-godz.19.00, 27.11.2001-godz.18.00, 28.11.2011-godz.11.00. Koszt biletu- 8 zł do nabycia w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Poprzedni artykułBudynek USC znów w remoncie
  Następny artykułPijany wjechał w nastolatków [ZDJĘCIA]