To była śmierć łóżeczkowa?

    2

    Znane są już wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych 5-miesięcznego chłopca, który zmarł w sierpniu w Świebodzicach. – Patolog na ich podstawie nie znalazł żadnej przyczyny zgonu. – mówi Beata Piekarska – Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy. Nie było śladów alkoholu czy środków odurzających. Nie stwierdzono  zmian w organizmie, wskazujących np. na uduszenie Czy była to śmierć łóżeczkowa? – By stwierdzić to z całą pewnością, potrzebne będzie powołanie zespołu specjalistów z pediatrą i neonatologiem – dodaje prokurator.

    Chłopiec zmarł w czasie snu 22 sierpnia 2011 roku. Spał obok swojej matki. Kobieta była kompletnie pijana – miała 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko było jednak  nakarmione i zadbane. Nie stwierdzono, by chorowało. –  Od jego urodzenia matka dbała o kontrole lekarskie i właściwie wykonywała obowiązki rodzicielskie – mówi prokurator Piekarska –Kaleta. 31 – latka nie była notowana na policji.

    Prokuratura zadecydowała o przekazaniu kompletu materiałów do Zakładu Medycyny Sądowej. Sprawę zbada zespół specjalistów. Na obecnym etapie nie ma podstaw, by matce niemowlaka postawić jakiekolwiek zarzuty.

    asz