To była śmierć łóżeczkowa?

  2

  Znane są już wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych 5-miesięcznego chłopca, który zmarł w sierpniu w Świebodzicach. – Patolog na ich podstawie nie znalazł żadnej przyczyny zgonu. – mówi Beata Piekarska – Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy. Nie było śladów alkoholu czy środków odurzających. Nie stwierdzono  zmian w organizmie, wskazujących np. na uduszenie Czy była to śmierć łóżeczkowa? – By stwierdzić to z całą pewnością, potrzebne będzie powołanie zespołu specjalistów z pediatrą i neonatologiem – dodaje prokurator.

  Chłopiec zmarł w czasie snu 22 sierpnia 2011 roku. Spał obok swojej matki. Kobieta była kompletnie pijana – miała 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko było jednak  nakarmione i zadbane. Nie stwierdzono, by chorowało. –  Od jego urodzenia matka dbała o kontrole lekarskie i właściwie wykonywała obowiązki rodzicielskie – mówi prokurator Piekarska –Kaleta. 31 – latka nie była notowana na policji.

  Prokuratura zadecydowała o przekazaniu kompletu materiałów do Zakładu Medycyny Sądowej. Sprawę zbada zespół specjalistów. Na obecnym etapie nie ma podstaw, by matce niemowlaka postawić jakiekolwiek zarzuty.

  asz

  Poprzedni artykułMówią nie fast foodowej modzie
  Następny artykułPies czeka na właściciela