Sukces na Mistrzostwach Europy [FOTO]

  2

  Nie jeden, a dwa medale brązowe przywieźli Michał Skowron i Jonas Al-Hadad z Mistrzostw Europy w Akrobatyce Gimnastycznej, które odbyły się w bułgarskiej Warnie.

  Jak już wcześniej informowaliśmy Al-Hadad i Skowron pierwszy medal w Bułgarii zdobyli za układ statyczny, niespodzianką dla zawodników i całego sztabu szkoleniowego był brązowy medal za wielobój, czyli sumę wszystkich trzech wykonywanych układów. – Mogło być nawet lepiej, gdyż przy ponad 80 zdobytych punktach do srebra zabrakło dosłownie 0,2 pkt. Udało nam się pokonać w walce o medale takie potęgi akrobatyczne jak Anglia czy Ukraina. Jak wielkie jest to osiągnięcie niech świadczy chociażby fakt, że to pierwsze od wielu lat medale dla Polski w tej imprezie – informuje Tomasz Skowron, prezes MKS Polonia Świdnica.

  Zawodnicy na co dzień trenują w świdnickiej sekcji akrobatyki sportowej pod okiem Tomasza Gołowkina i Piotra Pasa, a bezpośrednim przygotowaniem zawodników do startu zajęła się trenerka Kadry Narodowej Kraju Pani Brygida Sakowska z Rzeszowa. Po kilkudniowej przerwie na odpoczynek zawodnicy zaczynają przygotowania do Mistrzostw Świata, które odbędą się w USA.
  Zdjęcia SKOTOM
  [photospace]
  Poprzedni artykułRusza Liga Szkół Podstawowych
  Następny artykułKsiążka “jedzie” do