Pomagają od dziesięciu lat

  3

  Prawie trzy tysiące przeszkolonych osób, wsparcie finansowe dla 290 firm z powiatu świdnickiego, to tylko mały wycinek dokonań Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, które dzisiaj obchodziło swoje dziesiąte urodziny. – Jesteśmy jedną z wielu organizacji działających na terenie powiatu świdnickiego. Nie rywalizujemy z nikim, chcemy wspólnie tworzyć dobry klimat do działania – mówił podczas uroczystości Konrad Jabłoński, prezes SSIG.

  Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych powstało w 2001 roku i jest stowarzyszeniem samorządów lokalnych, wspomagającym inicjatywy gospodarcze i społeczno–gospodarcze mieszkańców powiatu świdnickiego. Stowarzyszenie tworzą obecnie samorządy Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy i Gminy Jaworzyna Śląska. Dzięki składkom płaconym przez te gminy możliwe jest m.in. udzielanie wsparcia bezrobotnym, małym i średnim przedsiębiorcom, w tym rozpoczynającym działalność gospodarczą po raz pierwszy.

  Na zdjęciu Michał Dratwa

  Pomagają nie tylko firmom. – Chcemy stać się szlifierzami diamentów, chcemy wspierać młode talenty, bo to w nich jest przyszłość naszego kraju – mówił Jabłoński wręczając, dwóm młodym studentom Politechniki Wrocławskiej stypendia opiewające na kwotę dwóch tysięcy złotych. Wsparcie otrzymali Daria Kowalczyk i Michał Dratwa.

  Życzenia dalszych sukcesów młodemu, ale już doświadczonemu Stowarzyszeniu składali samorządowcy Alicja Synowska, wicestarosta powiatu świdnickiego i Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Poprzedni artykułTrener S. skazany za przestępstwo z 1998 roku
  Następny artykuł„Gąska” przeniesiona