Pograsz w golfa w Świdnicy

  33

  Każdy świdniczanin będzie mógł odbić piłkę na nowym polu golfowym w naszym mieście,które ma powstać już w przyszłym roku. Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę o wydzierżawieniu na 20 lat działki o powierzchni 6,5 ha, położonej przy ulicy Komunalnej. Tam, gdzie dziś rosną chaszcze, Sudecki Klub Golfowy ma zamiar wybudować nowe, profesjonalne pole golfowe z 9 dołkami o charakterze tzw. mistrzowskim. Stowarzyszenie aktualnie działa głównie na polu w Jędrzejowicach, położonym u podnóża góry Ślęża.

  – Wiosną następnego roku ruszą prace budowlane. Najpierw powstanie pole treningowe i to na nim już w lecie będzie można grać. Obiekt będzie dostępny dla każdego, jest to nasz główny celi zamiar, aby zyskać wielu nowych graczy, szczególnie młodzież naszego miasta – mówi Jacek Antonowicz wiceprezes Sudeckiego Klubu Golfowego.

  Na nowym polu treningowym za około 8 zł dostaniemy 40 piłek, które można odbijać ćwicząc podstawy gry. Cena nie jest wysoka nawet dla przeciętnego mieszkańca. – Koszt całego zestawu niezbędnego do gry, czyli podstawowa torba z kijami, waha się od 100 do 300 złotych. Golf jest niesamowitym sportem i liczymy, że wiele osób przekona się do niego, przychodząc właśnie na nasze pole – dodaje Antonowicz.

  Golf w Polsce jest dosyć młodą dyscypliną sportu. Przez cały okres PRL był silnie niszczony przez władzę, jako przejaw życia tak zwanej znienawidzonej klasy wyższej. Pierwszy turniej w powojennej historii rozegrano w 1992 roku. Wielu ludzi uważa, że ten sport zarezerwowany jest tylko dla bogaczy. Czy sprawdzi się to w Świdnicy, przekonamy się w przyszłym roku.

  wl

  Poprzedni artykułKarnety rozlosowane
  Następny artykułDo „drugiego” już od frontu