Pieniądze na firmę – Akademia Biznesu odc.2 [VIDEO]

  1

  W drugim odcinku cyklu poświęconego zakładaniu firmy sprawdzimy, skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności. Choć finansowanie firmy ze środków własnych jest najprostsze i najszybsze, bardzo często musimy skorzystać z zewnętrznych źródeł.

  Kredyt w banku

  Banki bardzo często ze względu na wysokie ryzyko boją się finansować przedsiębiorstwa na bardzo wczesnym etapie. Dodatkowo, aby dostać kredyt na rozpoczęcie działalności, musimy mieć własne dochody i nie każdy bank oferuje taki kredyt.

  Środki z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Jedynie osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie własnej działalności gospodarczej poprzez skorzystanie z bezzwrotnego dofinansowania o charakterze dotacji z Funduszu Pracy, które przyznawane jest przez urzędy pracy. Możesz otrzymać środki do 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia na realizację swojego przedsięwzięcia. Wnioski można składać do Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5, pok.15, tel. 074/8561821.

  Jak się dowiedzieliśmy, w Świdnicy obecnie są środki na dotacje dla osób niepełnosprawnych. Osoby w pełni sprawne w tym roku nie mają co liczyć na wsparcie. Należy próbować na początku przyszłego roku.

  Środki z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Polecamy Portal Funduszy Europejskich, gdzie w poradniku beneficjenta możemy krok po kroku sprawdzić czy nasza firma kwalifikuje się do dotacji : http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/Strony/poradnik.aspx

  Jeżeli jesteś osobą bezrobotną po studiach wyższych w wieku od 25  do 27 lat , można się starać o pożyczkę z Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Pieniądze można wykorzystać na zakup sprzętu technicznego, ziemi czy surowców i towarów.

  Jak widać, nie jest łatwo pozyskać fundusze w naszym mieście na otwarcie działalności. Za tydzień sprawdzimy możliwości w zakresie wyboru formy prawnej przedsiębiorstw i form opodatkowania. Podpowiemy też, czy księgowość zlecić firmom zewnętrznym czy lepiej poprowadzić ją samemu.

  wl

  Poprzedni artykułCzekają na wodne szaleństwo
  Następny artykułWraca ruch dwukierunkowy na ulicy Westerplatte