Okradli warsztat na 30 tysięcy

  9

  Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanym przez policjantów z Żarowa dwóm mieszkańcom Świdnicy podejrzewanym o włamanie do warsztatu samochodowego i kradzież sprzętu wartości blisko 30 tysięcy złotych.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do warsztatu samochodowego. Sprawcy nieustalonym narzędziem otworzyli kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe  i wywieźli  elektronarzędzia , urządzenie do obsługi klimatyzacji, kilkanaście kompletów opon oraz drobny sprzęt warsztatowy. Straty na szkodę 36 – letniego właściciela warsztatu wyniosły około 30 tysięcy złotych.

  W trakcie prowadzonych czynności przez kryminalnych z Żarowa zostali ustaleni i zatrzymani sprawcy tego włamania. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Świdnicy w wieku 27 i 28 lat. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Sprzęt, który skradli ukryli w różnych miejscach na terenie Świdnicy. Część drobnego sprzętu przechowywali w swoich mieszkaniach, większe przedmioty ukryte były w komórkach i piwnicach. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

  Dzisiaj zatrzymani zostaną przesłuchani i doprowadzeni do prokuratury.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP Świdnica