Miłość, zdrada i nałogi czyli „Romanse i papierosy” [FOTO/VIDEO]

  4

  Do późnych godzin nocnych trwały próby spektaklu „Romanse i papierosy” w reżyserii świdniczanina Juliusza Chrząstowskiego. Już dziś o godzinie 20:00 premiera spektaklu. Na scenie zobaczymy ludzi wielu zawodów, od dyrektorów szkół zaczynając, a na księdzu kończąc. Sztuka 'Romanse i papierosy” po „Sztuce … ach sztuce” i „Fioletowej krowie” jest kolejnym wyzwaniem dla amatorów, którzy kilka lat temu postanowili pobawić się w teatr. Trzeba przyznać wychodzi im to bardzo dobrze. Ciekawie zapowiada się rola Zbigniewa Curyla i księdza Romana Tomaszczuka. Również wielbiciele Marioli Mackiewicz, nauczycielki z II LO w Świdnicy nie będą zawiedzeni.

  „Romanse i papierosy” to komedia w formie spektaklu muzycznego  z wątkiem kryminalnym i słodko-gorzkim  zakończeniem. Nowy spektakl obfituje w zabawne sceny, zaskakujące zwroty akcji i okraszony jest chwytliwymi polskimi przebojami z różnych dekad. Sztuka skłania do refleksji, rozczula, rozśmiesza i nie pozostawia widza obojętnym.

  Kobiety, nałogi i śpiew to filary, na których zbudowana jest intryga wyreżyserowana przez Juliusza Chrząstowskiego, z choreografią Tomasza Dajewskiego przy aranżacjach muzycznych Dariusza Jarosa. Scenariusz powstał na podstawie filmu w reż. Johna Turturro pod tym samym tytułem.

  Wstęp na dzisiejszą premierę tylko za zaproszeniami. Jak poinformowała nas wczoraj Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury zostały jeszcze bilety na dodatkowe spektakle w dniach 24.11.2011-godz.19.00, 27.11.2001-godz.18.00, 28.11.2011-godz.11.00. Koszt biletu- 8 zł do nabycia w ŚOK.

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof  Frączek, Krzysztof Graca, Robert Kaśków,  Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

  Zobacz zdjęcia z nocnych prób

  [photospace]

  Poprzedni artykułPierwsza ofiara chłodów – bezdomny
  Następny artykułMrzygłocka wiceszefem klubu parlamentarnego PO