Mają własnego Orlika

  6

  – Jaka szkoda, ze dziś tak pochmurno, bo tu są wyjątkowe widoki – gospodarze uroczystości otwarcia pierwszego w gminie Świdnica boiska  Orlik żałowali, że nie mogą gościom pochwalić się okolicą. Kompleks został usytuowany na obrzeżach Lutomi Dolnej z panoramą na pobliskie góry.

  Pogodą nie zrazili się najmłodsi sportowcy – uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lutomi, którzy w niemal letnich strojach rozegrali krótki mecz. Wcześniej jednak nie mogło zabraknąć oficjalnego przecięcia wstęgi i krótkich przemówień. Na uroczystości obok przedstawicieli władz gminy z wójt Teresą Mazurek, radnych, sołtysów, starosty, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Gościem honorowym pochodzący z Pszenna Jarosław Lato, zawodnik wielu polskich drużyn piłkarskiej ekstraklasy, a obecnie Polonii Świdnica. Najważniejsi jednak byli ci, dla których obiekt powstał – młodzież i dzieci, a także sportowcy z lokalnego klubu.

  Na kompleks składają 2 boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach: 30,0m x 62,0m ( pole gry 26,0m x 56,0m -powierzchnia 1860m2) i 19,1m x 32,1m (pole gry 15,1m x 28,1m – powierzchnia 613,11m2 ), budynek sanitarno-gospodarczy a cały obiekt został ogrodzony i oświetlony. Na realizację inwestycji Gmina Świdnica uzyskała środki w wysokości 454 tys. zł z rządowego programu Moje Boisko – Orlik 2012 oraz z Samorządu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 318 tys. zł.

  – Nowoczesny kompleks sportowy powstał tuż obok jednego z trzech działających w gminie centrów oświatowych oraz boiska sportowego do piłki nożnej. Sam program „Orlik 2012” jest wspaniałą inicjatywą i cieszymy się niezmiernie, że takie boisko powstało w naszej gminie. Mam nadzieję, że dzięki niemu będzie możliwe uprawianie różnych dyscyplin sportowych, przez wszystkie grupy wiekowe – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  [photospace]

  Poprzedni artykułObozy jeździeckie w Stragonie
  Następny artykułPolicyjny „Listopadowy weekend”