Listopadowy weekend pod parą

  2

  Każdy, kto chce zobaczyć zabytkową lokomotywę w ruchu, powinien w najbliższy, świąteczny weekend wybrać się do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. – 11,12 i 13 listopada  parowóz Tkt48-18 będzie uruchamiany i zaprezentujemy czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu – zachęcają organizatorzy. – Zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.


  Na tym nie koniec atrakcji. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn i propozycja nie tylko dla chłopców. Obejrzeć można ponad 50 lokomotyw, 60 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny, które zajmują ok. 1,5 km torów. Ekspozycja zawiera również takie urządzenia, jak makieta kolejowa, dawno już zapomniany komputer ODRA, maszyny rolnicze, stolarskie ,poligraficzne oraz Mini Muzeum Zabawek.Wielką atrakcją muzeum w Jaworzynie Śląskiej jest największy w Polsce zbiór motocykli Harley-Davidson. Zabytkowe egzemplarze zostały odrestaurowane z wielką pieczołowitością, a każdy tutejszy eksponat to prawdziwe dzieło sztuki.Po wszystkich ekspozycjach oprowadza doświadczony przewodnik. Dla chetnych przejażdżka szynobusem Motorak.

  Muzeum 11,12 i 13 listopada zaprasza w godzinach 10.00 – 15.00. Ceny biletów- 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy, 9 zł – grupowy. Otwarte będą również sklepik z pamiątkami i kawiarenka.

  Poprzedni artykułPolicja szuka świadków wypadku
  Następny artykułMają nowoczesne mikroskopy