Internet nawet na ławeczce

  4

  Szkoła XXI wieku to szkoła z pracownią komputerową i dostępem do Internetu. Strzegomskie LO idąc z duchem czasu, poszło nawet nieco dalej. Od niedawna na terenie szkoły uczniowie mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu we wszystkich klasach, korytarzach szkolnych, w kawiarence a nawet na ławeczce przed szkołą. Środki na uruchomienie bezprzewodowej sieci pochodzą z budżetu powiatu.

  Jest wiele zalet stosowania komputerów i multimediów w nauczaniu. Internet jako sieć komputerowa umożliwia dostęp do nieograniczonych zasobów informacji z dowolnej dziedziny, z czego od niedawna mogą korzystać uczniowie LO w Strzegomiu.

  – Każdy, kto znajdzie się w obrębie liceum, będzie mógł się połączyć z Internetem. Wystarczy mieć laptop, albo telefon komórkowy. Poza tym dla nauczycieli i uczniów jest to wspaniała okazja do tego, aby na zajęciach korzystać z całego bogactwa zasobów Internetu – cieszy się Tomasz Marczak, dyrektor placówki.

  Założenie Wi-Fi związane było również z projektem e-szkoły, w której uczestniczy liceum. Efektem końcowym będzie przenośna pracownia internetowa składająca się z laptopów dla całej klasy i projektora multimedialnego.

  – Rozważamy również przystąpienie do projektu dziennika internetowego, a Internet bezprzewodowy jest pierwszym krokiem do realizacji tego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor szkoły.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułJeździeckie zakończenie sezonu w Morawie
  Następny artykuł„W szkole o szkole” w II LO [zapowiedź]