Honorowi i zasłużeni

  0

  Święto Niepodległości było okazją do podziękowań oraz wręczania nagród i odznaczeń zasłużonym mieszkańcom oraz osobom współpracującym i działającym na rzecz gminy Świdnica.

  Honorowe Obywatelki i Zasłużeni dla Gminy Świdnica

  13 października 2011 r. na XVI Sesji Rady Gminy podjęła 2 uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, który otrzymały  Maria Skiślewicz oraz  Hanna Raszkiewicz. Tytuły przyjęły podczas uroczystości w Lutomi Górnej.

  Maria Skiślewicz instruktor, choreograf, kierownik amatorskich zespołów artystycznych w Gminie Świdnica takich jak: Mały Boleścin, Ludowo – Estradowy Zespół Mokrzeszów i Mały Mokrzeszów.

  Maria Skiślewicz i wójt Teresa Mazurek

  Związana z amatorskim ruchem artystycznym w gminie Świdnica od 1996 roku. Praca, jaką wykonuje, przyczynia się do upowszechniania kultury oraz kultywowania polskich tradycji. Dzięki pracy  Marii Skiślewicz można podziwiać i zachowywać od zapomnienia najpiękniejsze polskie zwyczaje, takie jak: Wesele Boryny, Kiszenie kapusty, Widowisko Wielkanocne.

  Hanna Raszkiewicz pracuje na terenie gminy Świdnica z zespołami śpiewaczymi od marca 1990 roku.

  Hanna Raszkiewicz i wójt Teresa Mazurek

  Przez dwadzieścia jeden lat jest związana z amatorskim ruchem artystycznym. Prowadzi zespoły „Złoty Kłos”, „Kalina” i „Jubilatki”, które występują również razem jako zespół śpiewaczy „Ale Babki”. Praca, jaką wykonuje przyczynia się do upowszechniania kultury oraz kultywowania polskich tradycji. Jest ambasadorem kultury polskiej. Promuje gminę w kraju i za granicą.

  Tytuł Zasłużony dla Gminy Świdnica otrzymali Władysława Łach, Janusz Maruda, Aniela Bizoń, Janina Ornat, Krystyna Fabiś.

  UG Świdnica/opr. red.

  Poprzedni artykułBieg Niepodległości z rekordem [FOTO]
  Następny artykułHistorycznie na Rynku [FOTO]