900 zł za kasztany

  7

  Szkołę Podstawową nr 315 odwiedzili wyjątkowi goście: kierownik Zakładu HERBAPOL Wrocław SA Czesław Papież oraz Instruktor Kontroli i Skupu Małgorzata Bizoń. Wizyta była efektem akcji „Pizza dla klasy za kasztany”.

  Przypomnijmy, że kasztany zebrane podczas akcji trwającej przez wrzesień aż do II połowy października były odbierane właśnie przez firmę HERBAPOL Wrocław SA z siedzibą w Stanowicach. W podsumowaniu okazało się, że uczniowie zebrali imponującą ilość kasztanów: 2 tony 260 kg!!!Udało się zarobić 904 złote. – Połowę tej kwoty przeznaczyliśmy na nagrody dla wszystkich uczniów – wylicza dyrektor Joanna Grębowska – Szpak. – Główną, czyli wspólne wyjście na pizzę, otrzymały dzieci z klasy II, które zebrały najwięcej kasztanów. Druga połowa “zarobku” zostanie wykorzystana na zakup nagród w naszych szkolnych konkursach.

  Goście z firmy HERBAPOL osobiście przyjechali podziękować uczniom za tak wspaniały wynik. Fakt ten cieszy tym bardziej, że kasztany wykorzystuje się przecież do produkcji lekarstw. Jest wiele rozmaitych leków powstających na bazie wyciągu kasztanowca, które stosuje się w chorobach żył.

  Wizyta przedstawicieli HERBAPOLU była również… bardzo słodka. Goście przywieźli ze sobą bowiem wielki kosz pełen słodyczy. Uczniowie deklarowali, że w przyszłym roku również z wielkim zapałem będą zbierać kasztany, angażując – podobnie jak w tym roku – całą rodzinę do spacerów po parku.

  SP 315/ opr. red.