Akrobaci u prezydenta [FOTO]

  4

  Michał Skowron i Jonas Al-Hadad, dwukrotni zdobywcy brązowych medali na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Bułgarii, Mistrzowie Republiki Czeskiej byli wczoraj gośćmi prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Na spotkaniu obecni byli także Piotr Pas, trener dwójki akrobatów i Tomasz Skowron, prezes MKS Polonia Świdnica.

  – Dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w akrobatyce gimnastycznej były dla nas ogromnym zaskoczeniem. Liczyliśmy tylko na finał – mówił Michał Skowron. Zdobycie dwóch brązowych krążków, na tak ważnej imprezie było dużym sukcesem. – W kategorii dwójek męskich Polska nie zdobyła żadnego medalu od kilku lat – mówił Tomasz Skowron

  Nie było by tych medali gdyby nie ciężka praca. Zawodnicy trenują razem codziennie i jak mówi Tomasz Skowron – Całe swoje dzieciństwo spędzili na sali gimnastycznej. Teraz Michał, studiuje we Wrocławiu, stamtąd codziennie dojeżdża do Świdnicy na treningi, to wymaga wielu wyrzeczeń. Teraz zawodnicy przygotowują się do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Akrobatom.

  Skowron i Al-Hadad za osiągnięcia sportowe w nagrodę otrzymali zegarki.

  [photospace]