Złodziej okradł złodzieja

  6

  Najbardziej poszkodowany w tej historii był niepełnosprawny, którego kradzież uziemiła w domu. Nie mógł wyjechać, bo złodziej zabrał akumulatory do wózka inwalidzkiego. Przestępca długo łupem się nie nacieszył, bo… został z akumulatorów okradziony.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 28-letniego mężczyznę mieszkańca Strzegomia. Znany strzegomskim stróżom prawa mężczyzna ukradł żelowe akumulatory z wózka inwalidzkiego, należącego do 41 -letniego mężczyzny.Pokrzywdzony pozostawił wózek przed domem, gdy wrócił do niego, wózek był bez akumulatorów. Policjanci ze Strzegomia prowadzący postępowanie zatrzymali sprawcę kradzieży. 28-latek przyznał się do kradzieży, jednak co się stało ze skradzionymi akumulatorami, które po kradzieży zostawił w altance, nie wiedział. Jak się później okazało, pozostawione akumulatory ukradł inny, 56-letni, mieszkaniec Strzegomia i sprzedał je za 30 złotych. Skradzione akumulatory zostały odzyskane. Ich wartość wyceniona została na ponad 2 000 złotych.

  Sprawca kradzieży został przesłuchany przez policjantów, został mu przedstawiony zarzut kradzieży. W chwili obecnej przesłuchiwany jest drugi mężczyzna, 56-letni mieszkaniec Strzegomia.

  Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  KPP Świdnica/opr.red.

  Poprzedni artykułGol z reprezentacją we Wrocławiu
  Następny artykułKawa w obstawie, czyli Świdnica bezpieczna? [zapowiedź TV]