Za ile kwiaty i znicze?

  13

  Gdzie najtaniej kupimy znicze i kwiaty, którymi ozdobimy groby naszych bliskich? Lepiej kupić je w największym hipermarkecie, czy na stoisku przy cmentarzu? Aby się tego dowiedzieć, odwiedziliśmy najbardziej popularne miejsca listopadowych zakupów.

  Zaraz przy wejściu na każdy cmentarz w Świdnicy czekają sprzedawcy ze swoimi artykułami. Znicze małe i duże, chryzantemy w doniczkach i cięte, a ponadto dziesiątki innych kwiatów. Każdy znajdzie coś dla siebie. A jak z cenami? Najtańszy znicz kosztuje 1,30 zł, co prawda jest to najprostszy z możliwych, ale jest. Za duże i lepiej prezentujące się zapłacimy trochę więcej – maksymalnie 10 zł. Co ciekawe, w największym markecie w mieście ceny są podobne.

  A jak z kwiatami?

  – Szczególnie starsze osoby wolą kupić kwiaty pod cmentarzem, niż nosić je przez całe miasto. Ładne, duże chryzantemy w doniczkach mamy już za dziesięć złotych. Taniej chyba nie ma już nigdzie – odpowiada sprzedawca na jednym z przy cmentarnych stoisk.

  Za takie same kwiaty w markecie zapłacimy tylko jeden grosz mniej. Najdrożej za chryzantemy zapłacimy w Rynku, aż o połowę więcej. Nowością w sklepach są znicze LED. Za 7 złotych otrzymujemy gwarancję odporności na wodę i działania aż miesiąc. Ponadto można je użyć w przyszłym roku – wystarczy wymienić baterie. – Te elektryczne znicze są dziwne. Ja kupuję zwykłe, normalne – te zapalane zapałkami. Te na baterie to pójście na łatwiznę – zarzeka się starsza pani przy sklepowych półkach.

  Pamiętajmy, że jutrzejsze święto nie jest rewią mody i konkursem na najpiękniejszy grób. Ważniejsza od tego, za ile kupiliśmy znicz, jest nasza pamięć o tych, którzy odeszli.

  wl

  Zobacz video

  Poprzedni artykułPuchar Polski WKKW dla Stragony
  Następny artykułDoczekali się żłobka