Wesoła Kokoszka na wysokim poziomie

  0

  Już po raz dziewiąty Zespół Szkół w Marcinowicach gościł recytatorów klas II i III szkół podstawowych powiatu świdnickiego. W konkursie „Wesoła Kokoszka” uczestniczyło osiemnaścioro dzieci z 9 szkół powiatu świdnickiego. Wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudnym zadaniem dla jury. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania – świadczyły o tym pięknie recytowane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej.

  Jury po długich obradach postanowiło nagrodzić: Jakuba Kuryło ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy za interpretację wiersza Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”, Nicole Ochocką ze Szkoły Podstawowej w Pszennie za opowieść o ślimaku Jana Brzechwy oraz Karolinę Jakubowską ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy za wiersz Wandy Chotomskiej „Makaron”.
  Wyróżnienia zdobyły: Wiktoria Łukowska ze Szkoły Podstawowej nr 8  w Świdnicy i Maria Bielecka ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Nagrody, upominki dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury oraz dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach. Konkurs zorganizowany został dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz biblioteki Zespołu Szkół w Marcinowicach a pod patronatem Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

  Organizatorzy był pełni podziwu dla zaangażowania dzieci i ich opiekunów w przygotowanie do konkursu.