Srebrny powiat

  5

  Powiat świdnicki – jako jedyny samorząd powiatowy w Polsce – odebrał Srebrne Godło QI przyznane w ramach piątej edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2011. Jest to ogólnopolski program konkursowy, w którym nagradzane są instytucje, samorządy, producenci i usługodawcy, posiadający czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Tym samym znalazł się w prestiżowym gronie instytucji i firm z całej Polski wyróżnionych tym odznaczeniem.

  Program realizowany jest przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000. Laureatów konkursu można było poznać już w czerwcu, ale finałowa gala, podczas której uroczyście wręczono przyznane odznaczenia, odbyła się wczoraj, w hotelu IBB Andersia w Poznaniu.

  – Jesteście wśród najlepszych, jesteście elitą – mówiła witając gości Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu. – Nasz konkurs nagradza inicjatywy, które promują profesjonalizm i najwyższą jakość. Z pewnością zdobyte wyróżnienie przyczyni się do wzmocnienia pozycji laureatów na rynku. – podkreślała Anna Biszkowiecka.

  Powiat Świdnicki otrzymał tytuł Laureata i Srebrne Godło OI 2011 w kategorii: Usługi – usługi dla klientów indywidualnych i firm w ramach zadań o charakterze publicznym. W kategorii skierowanej do samorządów jest jedynym powiatem w Polsce, wyróżnionym Godłem QI w tym roku. Oprócz naszego powiatu oznaczenia otrzymały jeszcze takie miasta jak Poznań czy Szczecin, a także już po raz drugi Złotym Godłem wyróżniono Gminę Strzegom. Natomiast jedyną firmą z terenu Powiatu Świdnickiego, która otrzymała wczoraj odznaczenie jest DZT Service Sp. z o.o. ze Świebodzic.

  – Każda nagroda, która dotyczy jakości jest nam bardzo bliska. Potwierdza bowiem, że starania naszego urzędu o ciągłe podnoszenie jakości obsługi naszych klientów idzie w dobrym kierunku i jest doceniane przez niezależne gremia. Nie oznacza to jednak, że od dzisiaj osiądziemy na laurach. Ambicją i zobowiązaniem jest utrzymanie i doskonalenie uzyskanych standardów – mówią zgodnie wicestarosta Alicja Synowska i członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula, które odebrały wczoraj Srebrne Godło QI 2011.

  Aby zostać finalistą konkursu należało wypełnić wniosek konkursowy oraz przygotować mnóstwo załączników. Wnioski oceniała niezależna kapituła składająca się z ekspertów oddelegowanych przez organizatorów konkursu, a także wielu zacnych osób m.in. z Polskiej Akademii Nauk i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Oprócz podnoszenia konkurencyjności i poprawy wizerunku od dzisiaj powiat będzie mógł także posługiwać się srebrnym godłem QI na każdym przygotowanym przez siebie piśmie.

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułWizjoner, który miał wpływ na świat
  Następny artykułTrudne powroty nagrodzone