Srebrny powiat

  5

  Powiat świdnicki – jako jedyny samorząd powiatowy w Polsce – odebrał Srebrne Godło QI przyznane w ramach piątej edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2011. Jest to ogólnopolski program konkursowy, w którym nagradzane są instytucje, samorządy, producenci i usługodawcy, posiadający czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Tym samym znalazł się w prestiżowym gronie instytucji i firm z całej Polski wyróżnionych tym odznaczeniem.

  Program realizowany jest przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000. Laureatów konkursu można było poznać już w czerwcu, ale finałowa gala, podczas której uroczyście wręczono przyznane odznaczenia, odbyła się wczoraj, w hotelu IBB Andersia w Poznaniu.

  – Jesteście wśród najlepszych, jesteście elitą – mówiła witając gości Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu. – Nasz konkurs nagradza inicjatywy, które promują profesjonalizm i najwyższą jakość. Z pewnością zdobyte wyróżnienie przyczyni się do wzmocnienia pozycji laureatów na rynku. – podkreślała Anna Biszkowiecka.

  Powiat Świdnicki otrzymał tytuł Laureata i Srebrne Godło OI 2011 w kategorii: Usługi – usługi dla klientów indywidualnych i firm w ramach zadań o charakterze publicznym. W kategorii skierowanej do samorządów jest jedynym powiatem w Polsce, wyróżnionym Godłem QI w tym roku. Oprócz naszego powiatu oznaczenia otrzymały jeszcze takie miasta jak Poznań czy Szczecin, a także już po raz drugi Złotym Godłem wyróżniono Gminę Strzegom. Natomiast jedyną firmą z terenu Powiatu Świdnickiego, która otrzymała wczoraj odznaczenie jest DZT Service Sp. z o.o. ze Świebodzic.

  – Każda nagroda, która dotyczy jakości jest nam bardzo bliska. Potwierdza bowiem, że starania naszego urzędu o ciągłe podnoszenie jakości obsługi naszych klientów idzie w dobrym kierunku i jest doceniane przez niezależne gremia. Nie oznacza to jednak, że od dzisiaj osiądziemy na laurach. Ambicją i zobowiązaniem jest utrzymanie i doskonalenie uzyskanych standardów – mówią zgodnie wicestarosta Alicja Synowska i członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula, które odebrały wczoraj Srebrne Godło QI 2011.

  Aby zostać finalistą konkursu należało wypełnić wniosek konkursowy oraz przygotować mnóstwo załączników. Wnioski oceniała niezależna kapituła składająca się z ekspertów oddelegowanych przez organizatorów konkursu, a także wielu zacnych osób m.in. z Polskiej Akademii Nauk i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Oprócz podnoszenia konkurencyjności i poprawy wizerunku od dzisiaj powiat będzie mógł także posługiwać się srebrnym godłem QI na każdym przygotowanym przez siebie piśmie.

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe