Siatkarki bez seta

0

Z dużymi nadziejami na zwycięstwo wyjeżdżał do Mysłowic zespół świdnickich siatkarek. Drużyna Silesia Volley II , podobnie jak MKS nie wygrała jeszcze meczu i przed tym spotkaniem znajdowała się w tabeli za zespołem Magdaleny Antoniak.

Jednak już początek spotkania zapowiadał, że nie będzie to łatwa przeprawa. O ile pierwsza część seta była wyrównana, to w kolejnej jego części powrócił koszmar w postaci słabego przyjęcia i nie najlepszej zagrywki. Proste błędy spowodowały, że zespół gospodyń wygrał ta partię 25:16

Trenerka MKS-u Magdalena Antoniak przed drugim setem dokonała roszady w składzie wprowadzając na rozgrywanie nowy nabytek świdniczanek Magdalenę Gabriańczyk. Lepsza niż w pierwszym secie gra świdniczanek wystarczyła tylko jednak na zdobycie 19 punktów. W ostatnim secie, świdniczanki były najbliżej wygranej, jednak i w tej partii musiały uznać wyższość rywalek. Silesia wygrała 26:24 i całe spotkanie 3:0.

Trzecia z rzędu porażka MKS-u Świdnica powoduje, że zespół znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli. Roszady w składzie dokonane po pierwszym secie w Mysłowicach wydają się być trafne, Jednak czy to wystarczy, aby odnieść pierwsze zwycięstwo? Za tydzień świdniczanki podejmą na własnym parkiecie drugą drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Aktualnie zespół z Zagłębia z 6 punktami zajmuje 5 miejsce w tabeli. Trzymamy kciuki i zapraszamy na mecz. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w hali sportowej OSiR na Os. Zawiszów.