Posypały się mandaty

    13

    Prawie sto zatrzymanych pojazdów do kontroli to efekt wczorajszej policyjnej akcji “Prędkość”. Wzmożone kontrole funkcjonariusze z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili wczoraj od godziny 6:00 do 22:00.

    W oparciu o analizę zdarzeń drogowych wytypowaliśmy 6 punktów, w których zostały przeprowadzone kontrole prędkości – informuje Robert Bugajski, naczelnik sekcji ruchu drogowego KPP w Świdnicy i dodaje. W tych miejscach zatrzymaliśmy 92 pojazdy.  Funkcjonariusze pojawili się w Słotwinie, Łażanach, Grodziszczu, Tworzyjanowie, Strzegomiu i Wieśnicy. Po drogach poruszał się także nieoznakowany samochód z videorejestratorem.

    Podczas akcji wystawiono 53 mandaty  karne. Rekordzista, który na drodze z ograniczeniem do 40km/h poruszał się o 40 km za dużo, otrzymał mandat w wysokości 400 złotych. Policjanci zatrzymali także 4 dowody rejestracyjne. Jak zapowiada Robert Bugajski to nie koniec wzmożonych kontroli na drogach naszego powiatu, a wszystko po to żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach.