Polonia wygrywa

0

Trwa wyśmienita passa Polonii Świdnica , która w ostatnią sobotę po raz kolejny schodziła z boiska jako zwycięzca meczu. Tym razem poloniści wybrali się do Prochowic na mecz z tamtejszą Prochowiczanką. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy w zespole Przemysława Malczyka wystąpi Dariusz Filipczak. Nasz zawodnik nabawił się drobnego urazu na jednym z przedmeczowych treningów. Ostatecznie jednak ku uciesze świdnickich kibiców pojawił się w wyjściowej jedenastce.

foto archiwum

Pierwsza połowa to wymiana ciosów między obiema drużynami. Odnotować warto dobrą interwencję Pierzgi po strzale głową Nowaka. Bramkarz Polonii uratował Nasz zespół przed utratą bramki. Niestety musiał uznać wyższość rywali w 37 minucie. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, a bramkę zdobył Azikiewicz.. Na szczęście poloniści nie zrażeni wynikiem, zagrali do samego końca. W ostatniej minucie przed gwizdkiem sędziego oznajmiającym przerwę, po wrzutce Filipczaka, bramkę zdobywa Śmiałowski. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron to świdniczanie zdobywają bramkę dającą im prowadzenie. Podanie Goździejewskiego wykorzystuje Tobiasz i prowadzimy 2:1. W końcówce spotkania zrobiło się na boisku bardzo nerwowo. Czerwony kartonik po drugiej żółtej kartce otrzymał Salamon i Polonia ostatnie 10 minut grała w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry za niesportowe zachowanie sędzia usunął zawodnika gospodarzy Ogórka. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla świdniczan. Poloniści zajmują 6 miejsce w tabeli, a do fotela wicelidera tracą tylko 3 pkt.