Nauczyciele świętowali

  2

  Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym – czasem podziękowań pracownikom oświaty za pracę dydaktyczno – wychowawczą i zaangażowanie w edukację najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W Gminie Świdnica, w tym roku dzień wcześniej tj. 13 października dyrektorzy oraz wyróżnieni nauczyciele spotkali się na corocznej uroczystości w Urzędzie Gminy.

  Podczas spotkania wójt Teresa Mazurek złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Pogratulowała nauczycielom podnoszenia kwalifikacji zawodowych i awansu zawodowego. Przypomniała o tegorocznych inwestycjach w oświatę, takich jak np. termomodernizacja Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, budowie boiska wielofunkcyjnego Orlik w Lutomi Dolnej, wyposażenie sali przyrody w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Cieszę się, że nasze placówki oświatowe korzystają z funduszy unijnych na realizację programów oświatowych. Dzięki temu szkoły gminne zyskują nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Natomiast dla uczniów to doskonała forma na rozwijanie swoich zainteresowań i zdobywanie wiedzy. Zawód, który wybraliście, wymaga wielkiej odpowiedzialności i życiowej mądrości. Pod Waszą opiekę trafiają pokolenia młodych Polaków, którzy z czasem przejmują odpowiedzialność za losy kraju. Życzę Państwu, aby trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy, pracownika oświaty przynosiła coraz lepsze efekty, satysfakcję i radość. Jestem głęboko przekonana, że dzielenie się wiedzą i przekazywanie pozytywnych wzorców młodzieży jest cennym darem, który należy pielęgnować i nieustannie rozwijać – mówiła wójt gminy.

  Podczas uroczystości zostały także wręczone dyrektorom i nauczycielom Nagrody Wójta Gminy, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska lokalnego. Nagrody otrzymało 11 dyrektorów gminnych placówek oświatowych oraz 6 nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.

  Lp. Imię i nazwisko Placówka Stanowisko
  1 Agata Malik SP w Bystrzycy Górnej Dyrektor
  2 Alicja Lasocka SP w Grodziszczu Dyrektor
  3 Elżbieta Dolińska SP w Lutomi Dolnej Dyrektor
  4 Małgorzata Urbanek SP w Mokrzeszowie Dyrektor
  5 Tadeusz Szarwaryn SP w Pszennie Dyrektor
  6 Krystyna Kwaśnik SP w Witoszowie Dolnym Dyrektor
  7 Ewa Wasilenia Przedszkole w Pszennie Dyrektor
  8 Renata Piotrowska Przedszkole w Witoszowie Dolnym Dyrektor
  9 Elżbieta Marcińska Gimnazjum w Lutomi Dolnej Dyrektor
  10 Zbigniew Janus Gimnazjum w Pszennie Dyrektor
  11 Piotr Dubiel Gimnazjum w Witoszowie Dolnym Dyrektor
  12 Katarzyna Hrynacz SP w Mokrzeszowie Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego
  13 Justyna Kukla SP w Pszennie Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
  14 Maria Kubica SP w Witoszowie Dolnym Nauczyciel języka polskiego
  15 Violetta Malicka SP w Witoszowie Dolnym Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
  16 Izabela Kozioł Gimnazjum w Pszennie Nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz
  17 Bogumiła Podczasiak Gimnazjum w Lutomi Dolnej Nauczyciel chemii

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazała również Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska – W imieniu Rady Gminy Świdnica składam najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, zaangażowanie oraz wrażliwość na potrzeby najmłodszych obywateli naszej Gminy. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia i zadowolenia w życiu osobistym.

  Janusz Waligóra

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułSzkoła fajna jest, czyli… [VIDEO]
  Następny artykułIdziemy do kina! Program”Okiem Młodych”