Mediacja jak spowiedź

  0

  Podczas procesu sądowego czy  śledztwa prokuratorskiego konflikt między ofiarą i sprawcą może urosnąć do takich rozmiarów, że o jakimkolwiek porozumieniu nie ma mowy.  A przecież często, zwłaszcza w sprawach sąsiedzkich, ci ludzie potem spotykają się na ulicy, chodzą do tych samych sklepów, są na siebie skazani. Sytuacja staje się napięta, często rodzi kolejne konflikty. Można ich jednak uniknąć, korzystając z mediacji przy udziale bezstronnej osoby. O tej, niestety, rzadko wykorzystywanej możliwości przypomina Światowy Dzień Mediacji, obchodzony 20 października.

  Katarzyna Stefanienko

  Kim jest mediator? Na czym polegają mediacje i czemu służą? Czy mogą mieć wpływ na przebieg śledztwa bądź procesu? Rozmawiamy z Katarzyną Stefanienko, mediatorem w sprawach karnych i karnych dla nieletnich:

  rozmowa_mediacja

  Informacji o mediacjach w procesie karnym będzie można zasięgnąć w środę, 19 października w Sądzie Okręgowym w Świdnicy w pokoju B010 od 8.00 do 15.00 i w czwartek, 20 października w Prokuraturze Rejonowej przy ulicy Zamkowej w Świdnicy, także w godzinach 8.00 -15.00.

  asz

  Poprzedni artykułRoszkowski zgarnia główną nagrodę
  Następny artykułSkowron i Al – Hadad znów złoci