Komunikacja przed dniem Wszystkich Świętych

  0

  Do 2 listopada funkcjonować będzie zastępcza organizacja ruchu przy świdnickich cmentarzach. Zmiany dotyczyć będą również komunikacji miejskiej MPK. Wszystko po to, aby mieszkańcy i goście mieli możliwość dogodniejszego dojazdu na groby bliskich.

  Ważne dla kierowców:

  Wprowadzone zostaną dodatkowe oznakowania drogowe w rejonie cmentarzy, które mają zapewnić bezpieczeństwo oraz pomóc upłynnić ruch. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.

  Zorganizowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Wyjazdy z parkingów możliwe będą jedynie w prawą stronę. W miarę możliwości prosimy o dojazd w taki sposób, by była możliwość wjazdu na parkingi przy wykonaniu skrętu w prawo (aby nie oczekiwać na przejazd pojazdów z naprzeciwka).

  Na ulicach: Przyjaźni, Zielona i Śląska (na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami tych ulic) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy,

  Ważne dla pasażerów:

  Komunikacja miejska w dniach 30 października-2 listopada obsługiwać będzie dodatkowe przystanki: Pionierów Ziemi Świdnickiej, Zielona i Kazimierza Odnowiciela.

  W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada zwiększona zostanie liczba kursów na liniach nr 50 i 52. Autobusy będą jeździć dwukrotnie częściej niż obecnie w dni powszednie.

  Przedział czasowy Częstotliwość odjazdów Przedział czasowy Częstotliwość odjazdów
  godz. 6.00-8.30 co ok. 20 minut godz. 16.30-19.00 co ok. 20 minut
  godz. 8.30-16.30 co ok. 15 minut godz. 19.00-22.00 co ok. 30 minut
  Pozostałe linie jeździć będą wg rozkładu dla dni świątecznych.

  Ze względu na zmianę kierunku ruchu na ul. Przyjaźni przystanek po stronie kościoła zostanie wyłączony z ruchu, a odjazdy linii nr 30 i 52 realizowane będą z przystanku zlokalizowanego przy ul. Zielonej.

  Przystanki tymczasowe usytuowane zostaną:

  przy skrzyżowaniu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej z al. Brzozową

  przy ul. Zielonej (w rejonie skrzyżowania z ul. Śląską).

  przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza),