Bułki dla sieci McDonald`s ze Strzegomia

  8

  W Strzegomiu będą produkowane bułki do hamburgerów sieci Mc`Donalds. W Urzędzie Miejskim w Strzegomiu 21 października podpisano  umowę kaucji z pierwszym inwestorem w  Podstrefie Strzegom WSSE „INVEST PARK”- Firmą FSB Piekarnie Spółka z o. o.

  Inwestycja opiewa na 110 mln zł, zapewni 65 miejsc pracy i rozpocznie swoją działalność produkcyjną już w 2013 r. – Trochę  mi głos drży i wcale nie ukrywam tego, bo sytuacja jest szczególna – mówił burmistrz Zbigniew Suchyta. – Wiele lat strefa stała pusta pomimo nakładów, które wnieśliśmy do niej. Przez sześć lat nie udało nam się zachęcić inwestorów do wejścia na podstrefę Strzegom, o którą walczyliśmy jeszcze w poprzedniej kadencji. I dziś po prawie czterech miesiącach negocjacji z firmą FSB Piekarnie Spółka z o. o. podpisujemy umowę kaucji, która uruchamia procedurę uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności inwestycyjnej w podstrefie Strzegom oraz nabycia gruntu pod budowę fabryki i oczekujemy, że w bardzo szybkim tempie ta inwestycja powstanie. Mam nadzieję, że spowoduje ona  pewien proces przybywania inwestorów na naszą strzegomską podstrefę. Myślę, że wtedy, gdy wkopiemy przysłowiową pierwszą  łopatę , gdy wjadą koparki, poczujemy większą radość i pewność realizowanych zamierzeń.

  Trafiliśmy do podstrefy Strzegom stosunkowo późno. Zjeździłem praktycznie cały Dolny Śląsk w poszukiwaniu miejsca na naszą inwestycję i po naprawdę  długich poszukiwaniach wybraliśmy Strzegom. O wyborze Strzegomia zdecydował przyjazny klimat negocjacji, prowadzonych z władzami miasta – powiedział Waldemar Topolski, dyrektor zarządzający FSB Piekarnie Spółka z o. o. Firma jest częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, będącego liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, produkującym dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i  na świecie.

  – Jesteśmy niezależną spółką  i produkujemy pieczywo min. dla sieci  Mc Donald’ s.   Z tego też powodu zadecydowaliśmy o budowie nowej piekarni w Strzegomiu, która nie waham się tego powiedzieć, a możecie mnie Państwo za 2-3 lata rozliczyć za te słowa, będzie uchodzić w tej części Europy za najbardziej nowoczesną i efektywną, produkującą pieczywo do Czech, Niemiec i innych krajów zachodnich. Wiem, że pan burmistrz miał obawy, że ta piekarnia będzie miała negatywny wpływ na rozwój tego typu  lokalnych przedsiębiorstw. Chciałbym odpowiedzieć, na podstawie doświadczeń naszej piekarni w miejscowości Michałów – Reginów pod Warszawą, że ma  ona pozytywny wpływ na rozwój piekarni w okolicy. Dodam, że bazujemy na lokalnych surowcach, jeżeli chodzi o mąkę, olej, słód czy cukier – stwierdził dyrektor.

  Mówca podziękował władzom miasta za szczególny klimat rozmów, dobrą atmosferę, jaką tworzą i wyraził nadzieję na dalszą,  kreatywną współpracę.

  Pani Urszula Solińska-Marek Prezes Zarządu  Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” pogratulowała sukcesu i podkreśliła wielką determinację, z jaką prowadzono rozmowy. -Mam nadzieję, że w przyszłości  wspólnie uda nam się znaleźć kolejnego inwestora, być może współpracującego z FSB Piekarnie Spółka z o.o. My ze  swojej strony deklarujemy pełne poparcie, pomoc i życzymy powodzenia w realizowaniu  tej inwestycji.

  Inwestycja zaplanowana  w Strzegomiu, składa się z dwóch faz.  Pierwszej fazie zaplanowano  zbudowanie zakładu o powierzchni 12 tys. metrów, zatrudniającego około 65 osób, natomiast w późniejszym czasie, w zależności od sytuacji, będzie realizowana druga faza – budowa kolejnego zakładu, zatrudniającego około 50 osób. Inwestycja pierwszej fazy  rozpocznie się w marcu 2012, a skończy na początku 2013 r.

  Ważną informacją  dla mieszkańców  gminy jest zgłoszony do Urzędu Pracy nabór na kluczowe stanowiska w zakładzie: kierowników zmian oraz pracowników operacyjnych. Nabór pozostałych pracowników nastąpi w przyszłym roku. Rozwiąże to częściowo problem bezrobocia w Gminie Strzegom.

  rzp/opr/ RED.

  Poprzedni artykułOstatnie spotkanie
  Następny artykułOko w oko z dziką przyrodą [FOTO]