Galeria Świdnicka w marcu 2012

  81

  Spółka Rank Progress SA już za miesiąc rozpoczyna przekazywanie lokali najemcom w Galerii Świdnickiej. Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na początek marca 2012 r., jest skomercjalizowany w ponad 80 procentach. Obecnie trwają ostatnie prace budowlane przy galerii. Obiekt o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw. ma zostać otwarty na początku marca 2012 r.

  Galeria Świdnicka powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców. Obecnie trwają prace nad wykonaniem instalacji wewnętrznych i elewacji budynku. Dobiega końca realizacja parkingu, znajdującego się na dachu galerii, a także przebudowa zewnętrznego układu komunikacyjnego, ułatwiającego przyszłym klientom dojazd do obiektu.

  Właściciel śródmiejskiej galerii, Rank Progress SA, zamierza rozpocząć proces przekazywania lokali najemcom w drugiej połowie listopada. Stopień komercjalizacji obiektu przekracza 80 proc. Deweloper podpisał już umowy najmu na obecność takich marek, jak: Cropp, House, Mohito i Reserved, należących do firmy LPP, Apart, CCC, Orsay, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. W galerii znajdzie się również kino Cinema 3D oraz centrum fitness.

  – Obecnie finalizujemy umowy z pozostałymi najemcami, wśród których znajdą się znane i cenione powszechnie marki. Galeria Świdnicka jest dobrym przykładem na to, że średnie miasta również mogą przyciągać krajowe i międzynarodowe sieci handlowe. Nasi partnerzy – najemcy galerii doceniają potencjał rozwijającego się miasta, w którym nie było dotychczas podobnego obiektu. Dzięki temu zyskają nie tylko oni, prezentując swoją ofertę w nowej lokalizacji, ale i mieszkańcy Świdnicy, dla których najbliższym miejscem na zakupy obecnie jest Wrocław. Chcemy konsekwentnie przyczyniać się do rozwoju mniejszych miast i udowodnić, że ich mieszkańcy także mogą korzystać z takich samych atrakcji, jak mieszkańcy dużych aglomeracji – mówi Jan Mroczka, Prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

  22 października Rank Progress SA otworzy Galerię Tęcza w liczącym 100 tys. mieszkańców Kaliszu. Spółka rozpoczęła też prace nad następnymi zaplanowanymi projektami, m.in. w Chojnicach, Duchnowie pod Warszawą, Grudziądzu, Olsztynie i Kielcach.

  Halina Wyborska

  A już dzisiaj o 12.00 więcej o największych świdnickich inwestycjach w kolejnym odcinku „Kawa w samo południe”!

  Poprzedni artykułSkiślewicz, Koryciński i twórcy portalu nagrodzeni
  Następny artykułPogorzelcy nie zostaną sami