Autobus przygniótł osobówkę. Są ranni [FOTO/VIDEO]

  54

  Kilkanaście minut temu doszło do groźnego wypadku na drodze Burkatów-Świdnica. Autobus przewożący 44 pasażerów, w tym 5-cioro dzieci,  wypadł z trasy i uderzył w drzewo, przygniatając samochód osobowy. Sześć osób zostało rannych.

  Na razie wiadomo tyle, że samochód osobowy ciągnący inne auto na lawecie wyprzedzał autobus MZK z Bolesławca. Podczas manewru wpadł w poślizg i doszło do kontaktu obu pojazdów, które wypadły z drogi i zatrzymały się na drzewie. Ranni to  kierowca i pasażer osobówki oraz 4 osoby jadące autobusem. Wszyscy zostali przetransportowani karetkami do szpitala Latawiec w Świdnicy.

  Autokar przewoził grupę wycieczkową. Turyści wracali ze sztolni walimskich. Na miejscu są strażacy, pogotowie ratunkowe i policja. Dla pasażerów ze zniszczonego autokaru został rozłożony specjalny namiot. Część osób uskarża się na drobne dolegliwości.

  Strażacy zabezpieczają wrak przygniecionego samochodu. Po uderzeniu rozszczelnił się bak i na zewnątrz zaczęło wypływać paliwo.

  Droga jest całkowicie zablokowana. Objazd przez Bystrzycę Dolną.

  Informacje z godziny 19.50 – Dopiero w tej chwili pasażerów z miejsca wypadku zabiera autobus zastępczy. Nie rozpoczęło się jeszcze usuwanie zniszczonych pojazdów, droga może być zablokowana jeszcze kilka godzin. Osoby ranne nadal są poddawane badaniom. Nie ma informacji o obrażeniach zagrażających życiu. Kierowcy autobusu i osobówki byli trzeźwi.

  tepe/asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułŻelki Haribo i Mercedes
  Następny artykuł17 złotych i diamentowych par