ABW szukała bomby?

  9

  Nad ranem doszło do przeszukania jednego z domów w Pankowie koło Świdnicy. W akcji brali udział funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policjanci, Straż Graniczna, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Czy chodziło o materiały do produkcji bomb? ABW i prokuratura nie zaprzeczają.

  Mężczyzna, w którego domu doszło do przeszukania, miał przez Internet zamawiać substancje potrzebne do konstruowania ładunków wybuchowych. Czy rzeczywiście taki był powód akcji ABW i innych służb? Prowadzący sprawę nie potwierdzają i nie zaprzeczają. Zespół Prasowy ABW odpowiada: „Funkcjonariusze ABW wykonują, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, czynności procesowe. W czynnościach uczestniczą również funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Wszelkie pytania w tej sprawie prosimy kierować do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Dodatkowe informacje o działaniach będą mogły być podane dopiero po ich zakończeniu.”

  Magdalena  Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, informuje, że do przeszukań, w tym w Pankowie, doszło dzisiaj w tym samym czasie w różnych rejonach Polski. Kolejne planowane są na jutro.  – W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej – zastrzega rzeczniczka.

  Informację o akcji otrzymaliśmy na CYNK! Dziękujemy.

  Poprzedni artykułLosowanie miejsc do handlu
  Następny artykułTrening przeciw agresji