5 posłów PO z naszego okręgu?

  40

  39,6% i 212 miejsc w Sejmie – tyle wg wyników sondażowych, przeprowadzonych przez TNS OBOP dla TVN24 i TVP  zdobyła Platforma Obywatelska w zakończonych o 21.00 wyborach parlamentarnych. Jeśli ten wynik się utrzyma po podliczeniu głosów, dla okręgu świdnicko-wałbrzyskiego oznacza to co najmniej 5 posłów z tej partii. – Może uda się więcej – na gorąco komentuje Izabela Katarzyna Mrzygłocka, liderka listy PO w naszym regionie.

  W Świdnicy wspólnie na ogłoszenie sondażowych wyników czekała tylko Platforma Obywatelska (na zdjęciu). Pozostałe komitety zebrały się w Wałbrzychu.

  – Najmniej 2, ale liczymy na 3 mandaty. Jesteśmy przekonani, że faktyczne wyniki będą dla nas znacznie lepsze niż sondażowe – mówi Anna Zalewska, nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 2. PiS wg sondażu ma 30,1%. I dalej – Ruch Palikota 10,39%, PSL 8,2% i niezwykle słabo SLD 7,7%. Poza Sejmem PJN i Nowa Prawica.

  – Bardzo się cieszę i dziękuję, że Polacy uwierzyli nam i chcą kontynuacji strategii obranej 4 lata temu – mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka. – W tej chwili trudno mówić o przyszłej koalicji, ale wydaje się, że jest szansa na powtórzenie współpracy z PSL-em.

  W powiecie świdnickim wybory przebiegały bardzo spokojnie. Do 18.00 zagłosowało 40, 26% uprawnionych mieszkańców. Średnia frekwencja na tę godzinę dla Polski wyniosła 39,65%.

  asz

  Poprzedni artykułPonad połowa świdniczan zagłosowała
  Następny artykułUwaga! Ulica Westerplatte jednokierunkowa