Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

  0

  Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Ani Jerzy Dudek, ani Real Madryt, ani Para Prezydencka nie mogliby przygotować paczek, gdyby nie praca wolontariuszy. W tej chwili jest  aż 8 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce! Bez liderów nie funkcjonowałyby rejony mądrej pomocy. W tym roku fundacja chce, by było ich aż 400, o 100 więcej niż w ubiegłym! Do włączenia się w akcję zaproszeni są także świdniczanie.


  W akcji Szlachetna Paczka  nie pomaga się bezimiennej masie biednych, ale zawsze konkretnym ludziom. Znane są ich imiona, przyczyny, z jakich znaleźli się w trudnej sytuacji, wiadomo, czego najbardziej potrzebują. Wolontariusze odwiedzają rodziny w potrzebie mieszkające w ich okolicy, przeprowadzają wywiady środowiskowe i sporządzają listy potrzeb.
  Włączają do projektu tylko te rodziny, które w biedzie żyją nie z własnej winy, nie są roszczeniowe, a pomoc może być dla nich impulsem do zmiany.

  Zebrane przez wolontariuszy informacje publikowane są w internetowej bazie na www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńcy mogą przeczytać krótką historię i opis rodziny, przejrzeć listę potrzebnych im rzeczy i samodzielnie wybrać, komu chcą pomóc. Gotowe, odpowiadające na potrzeby paczki dostarczają do magazynu, skąd wolontariusze zawożą je do konkretnych rodzin.

  – Również w Świdnicy chcielibyśmy zorganizować Szlachetną Paczkę, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. W związku z tym poszukujemy wolontariuszy – mówi Adrian Gączkowski.

  Co robi wolontariusz Szlachetnej Paczki?

  1. Działa przez 3 miesiące, od października do grudnia

  2. Odwiedza potrzebujące rodziny i przeprowadza ankiety, na podstawie których są one włączane do projektu

  3.Utrzymuje kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz opiekuje się jedną rodziną)

  4.Dostarcza paczki do rodzin

  5.Przekazuje darczyńcom relację z dostarczenia do rodziny przygotowanej przez nich paczki

  Czego organizatorzy oczekują od wolontariuszy?

  1.Łatwości nawiązywania kontaktów

  2.Umiejętności racjonalnej oceny sytuacji

  3.Samodzielności w działaniu

  4.Odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu

  Jeżeli chciałabyś/chciałbyś zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki skontaktuj się z Liderem Rejonu:

  Adrian Gączkowski
  e-mail: [email protected]
  tel. 728 975 124

  Poprzedni artykułDroga w Strzelcach zablokowana [aktualizacja 18.45]
  Następny artykułNagroda za prospołeczną inwestycję