Wratislavia Cantans w katedrze

  0

  W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans Schola Teatru Węgajty odtworzy w Świdnicy średniowieczny dramat liturgiczny „Ludus Danielis”. Koncert zaplanowano na 4 września, na godz. 19.00 w katedrze pw. św. Stanisława i Wacława. Wstęp jest wolny.

  Świdnicki koncert wpisuje się w jeden z motywów tegorocznego festiwalu, zatytułowany „Święci i grzesznicy”. W stylistyce średniowiecznej opowie historię starotestamentalnej postaci proroka Daniela. – Cieszymy się, że mieszkańcy oraz goście będą mogli po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym koncercie, jakim co roku jest świdnickie spotkanie w ramach Wratislavii Cantans. Tym razem we wnętrzu katedry za sprawą olsztyńskiego zespołu tworzonego przez artystów z sześciu krajów europejskich zagości średniowieczna atmosfera. Serdecznie zapraszamy melomanów, ale nie tylko – zachęca Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  ***

  Festiwal Wratislavia Cantans trwa od 2 do 18 września 2011 we Wrocławiu i kilku miastach Dolnego Śląska, oprócz Świdnicy m. in. Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Zgorzelcu. Więcej informacji o festiwalu i koncercie: www.wratislaviacantans.pl

  Agnieszka Dochniak

  Biuro Prezydenta

  Poprzedni artykułTłumy na Gali Parowozów [ZOBACZ FILM]
  Następny artykułWypadł z III piętra