Stypendia dla zdolnych uczniów

  0

  Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych wchodzi w kolejne 10 –lecie z nowym pomysłem na wsparcie uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu świdnickiego.  Dla tych , którzy się zakwalifikują SSIG proponuje stypendium w kwocie 2 tysięcy złotych.

  Stowarzyszenie istnieje już 10 lat i przez ten czas zdążyło się  wpisać w krajobraz gospodarczy powiatu świdnickiego. Na co dzień wspiera przedsiębiorców, osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie, a ostatnio także wspólnoty mieszkaniowe, które remontują swoje zasoby.

  Stowarzyszenie stara się być aktywnym graczem na lokalnym rynku gospodarczym, wystarczy tylko powiedzieć, że w minionym roku z programu JEREME wydaliśmy na wsparcie rodzimych firm blisko milion złotych. Zdajemy sobie sprawę, że w powiecie potrzeba wyszkolonej kadry, dlatego postanowiliśmy wesprzeć absolwentów szkół ponad gimnazjalnych, którzy chcą kontynuować naukę na kierunkach technicznych bądź ekonomicznych – mówi prezes Stowarzyszenia Konrad Jabłoński

  W pierwszym roku stowarzyszenie funduje trzy stypendia w kwocie 2 tysięcy złotych. Warunków jest kilka. O dofinansowanie mogą ubiegać się absolwenci, którzy uzyskali wynik min. 80 % na maturze rozszerzonej z matematyki, mieszkają na terenie powiatu świdnickiego i będą studiować kierunek techniczny bądź ekonomiczny.

  Wiedząc, że ciężki dla niektórych studentów jest pierwszy okres studiowania, kiedy muszą wynająć stancję, nie mają jeszcze pracy, postanowiliśmy podzielić stypendium na trzy raty. Pierwsza na początku w kwocie tysiąca złotych i dwie następne po 500. Mamy nadzieję, że będzie to dobra pomoc dla młodych zdolnych mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy w przyszłości zasilą nasze rodzime firmy i samorządy – mówi Rafał Ząbczyk, członek zarządu stowarzyszenia.

  Kompletny wniosek można pobrać w siedzibie Stowarzyszenia i  wraz z dokumentami należy go złożyć w terminie do 10 października 2011r. Bliższe informacje o stypendium można uzyskać pod numerem telefonu 695 946 414.