Prezent od Francuzów

  0

  Firma Segepo-Refa, wchodząca w skład francuskiego koncernu o tej nazwie, jest nowym przyjacielem i sponsorem dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Świebodzicach. W czwartek, 1 września, szefowa firmy gościła na świetlicy, by zobaczyć, jak placówka funkcjonuje a zwłaszcza – o jaki nabytek wzbogaciła się dzięki finansowemu wsparciu firmy. Za przekazane przez świebodzicki zakład pieniądze w wysokości 3 tysięcy złotych kupiono komplet klocków edukacyjnych. Są zbudowane są z dużych elementów, dzięki czemu można z nich budować domki, siedziska – co tylko się chce. Klocki są kolorowe i wykonane z miękkiego, bezpiecznego tworzywa.

  – Są tak ładne i kolorowe, że sama mam ochotę się z Wami pobawić – żartowała Marylise Bougaret, dyrektor Segepo. Ujęta rodzinną atmosferą i życzliwym przyjęciem ucałowała serdecznie wszystkie dzieci oraz ich opiekunów. – Trzy razy, bo taki przecież jest zwyczaj w Polsce – podkreślała pani Marylise, która jest z pochodzenia Francuzką ale świetnie mówi po polsku.

  Świetlica Środowiskowa ma pod opieką ponad 50 dzieci, które mogą tu liczyć na pomoc w nauce, ciekawe zajęcia rozwijające, wsparcie terapeutyczne a także ciepły posiłek, który sponsorują świebodziccy przedsiębiorcy.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułByły dyrektor Polonii dyrektorem ŚOK
  Następny artykułDobre miejsce Katarzyny Konarskiej