W najbliższą sobotę po raz czwarty uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli będą walczyć o tytuł najlepszego świdnickiego pływaka. Zawody zostaną rozegrane na basenie 25 metrowym przy ul. Równej.

– Chcemy popularyzować pływanie jako czynną formę uprawiania rekreacji sportowej i spędzania czasu wolnego. Jest to również na pewno promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży – mówi Edmund Frączak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów od godziny 8:30. Rywalizacja sportowa rozpocznie się o godzinie 10:00. Zawodnicy będą pływać stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Na zwycięzców czekają także medale i dyplomy. Każdy kto nie pływa, a chciałby pokibicować zawodnikom jest mile widziany na pływalni.
Więcej szczegółów na temat imprezy można znaleźć na stronie www.osir.swidnica.pl
OSiR



![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)





![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
