Ostrzeżenie dla przedsiębiorców

  5

  Departament Rozwoju Gospodarczego przypomina, że wpis do ewidencji działalności gospodarczej jest wolny od opłat. Żadna instytucja czy inny podmiot nie ma prawa nakładać na osoby prowadzące działalność gospodarczą opłat z tytułu wpisu.

  W ostatnich dniach do urzędu zgłosiły się dwie osoby, które otrzymały pismo z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców nakazujące zapłatę w wysokości 115 zł. Skontaktowała się również osoba, która otrzymała korespondencję z Rejestru Polskich Firm i Działalności Gospodarczej – tu opłata miała wynosić 196 zł.

  – Szczęśliwie osoby te nie dokonały wskazanych w pismach opłat – mówi Jerzy Legut, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego. Nie ma żadnych podstaw prawnych, by za wpisy do Ewidencji Działalności Gospodarczej, dla których organem ewidencyjnym jest Prezydent Miasta Świdnicy, oraz do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, dla których organem ewidencyjnym jest Minister Gospodarki, pobierano opłaty. Sprawą Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Warszawie. Ostrzegamy przed tą nieuczciwą praktyką.

  W razie pytań można się kontaktować z Lidią Sarniuk, Referat Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości tel. 74 85 62 854 (Urząd Miejski, pok. 1 b, parter).

  Agnieszka Dochniak

  asystentka prezydenta

  Poprzedni artykułMasz pomysł na biznes, weź udział w konkursie
  Następny artykułPobili i okradli znajomego