Nauka rodzenia w Latawcu [VIDEO]

  10

  Już od przyszłego tygodnia w świdnickim szpitalu Latawiec rusza bezpłatna Szkoła Rodzenia. – Od dawna była naszym marzeniem – mówi inicjatorka, położna oddziałowa Elżbieta Mierzejewska. – Naszym zdaniem miejsce jest bardzo ważne. Przyszłe mamy poznają personel, oswoją się ze szpitalem, no i przede wszystkim będą mogły pokonać lęk przed porodem.


  Szkoła za wygospodarowane z budżetu szpitala środki została urządzona na oddziale ginekologiczno-położniczym.  Na mamy czekają wygodne pufy, materace do ćwiczeń, specjalne poduchy, fantomy do ćwiczeń i lalki – noworodki, Jacek i Agatka. – Podczas 10-tygodniowego kursu będzie i teoria, i zajęcia praktyczne, prowadzone pod okiem położnych, lekarzy ginekologów i neonatologów. Nie zabraknie także psychologa.

  Do Szkoły Rodzenia zapisywać się mogą mamy w 26-28 tygodniu ciąży. Zajęcia będą prowadzone w 5-osobowych  grupach 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Uczestniczkom mogą towarzyszyć bliskie osoby. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania dla dziadków i babć. – W wielu przypadkach to na nich spoczywa spora część obowiązków i warto, by mogli pogłębić swoją wiedzę – dodaje Elżbieta Mierzejewska. – Zdarza się jednak, że pojawiają się konflikty. Podpowiemy, jak ich unikać i co zrobić, by dla wszystkich bliskich pojawienie się dziecka było radością.

  Wszystkie zainteresowane panie informacje uzyskają pod numerami telefonów: 667 332 122 lub 883 953 688

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułPielgrzymki na sportowo
  Następny artykułTrzeci dan dla Romanowskiego