Kto to Sejmu, kto do Senatu

    55

    Oficjalnie już wiadomo, kto będzie się 9 października ubiegał o mandaty poselskie i senatorskie. Z powiatu świdnickiego z 7 komitetów wyborczych startuje 19 mieszkańców. O głos w wyborach do Senatu w okręgu wałbrzysko-świdnickim ubiega się 6 osób. Prezentujemy listy, ogłoszone na oficjalnej stronie PKW.

    Do Sejmu:

    Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

    1 Święczkowski Bogdan Roman , prokurator, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej

    2 Zalewska Anna Elżbieta,  parlamentarzysta, Świebodzice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    3 Wiązowski Waldemar Bogdan, energetyk, Oława, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    4 Dąbrowski Andrzej Wojciech , urzędnik samorządowy, Kłodzko, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    5 Zieliński Kamil Krzysztof, ekonomista, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    6 Bielawska Zuzanna, urzędnik samorządowy, Piława Górna, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    7 Szumiejko Eugeniusz,  astronom, Wrocław, nie należy do partii politycznej

    8 Błasik Robert Artur,  ekonomista, Jasienica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    9 Gaszyńska Elżbieta, ekonomista, Świdnica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    10 Tyniec Jacek , przedsiębiorca, Polanica-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    11 Frankowska Iwona Krystyna, przedsiębiorca, Boguszów-Gorce, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    12 Furmanek Janusz Marian, artysta rzeźbiarz, Świdnica, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    13 Koczot Tomasz Kazimierz, inż. budownictwa, Kudowa-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    14 Mucha Beata Maria, organista, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    15 Natanek Wiesław,  kolejarz, Lipa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    16 Rejman Monika, pedagog, Głuszyca, nie należy do partii politycznej

    Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień’80

    1 Ponitka Jan Zenon, elektromechanik, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    2 Patro Izabela Magdalena, politolog, Świdnica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    3 Michalak Ryszard Stanisław,  agent ubezpieczeniowy, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    4 Grochalska Danuta Bernarda, nauczyciel, Gorzanów, nie należy do partii politycznej

    5 Kwiatkowski Waldemar Bolesław, mechanik, Jaworzyna Śląska, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    6 Krupa Rafał Jan, technik budowlaniec, Ścinawica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    7 Kandyba Anna, kelnerka, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    8 Łojowska Marzena Agata, pielęgniarka, Ziębice, nie należy do partii polityczne

    9 Kurek Alicja Kinga, fizykoterapeuta, Grodziszcze, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    10 Piwońska Elżbieta Izabela,  pielęgniarka, Nowa Ruda, nie należy do partii politycznej

    11 Kasperek Mariusz, handlowiec, Świdnica, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    12 Jaciuk Robert Bogusław, ochroniarz, Ząbkowice Śląskie, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    13 Kurzydlak Daniel Andrzej, górnik, Wałbrzych, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    14 Kandyba Maja,  kelnerka, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    15 Bolechowski Tomasz Wojciech, handlowiec, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    16 Łojowski Grzegorz Józef,  nauczyciel, Ziębice, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

    Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

    1 Marosz Danuta, polonistka, Wałbrzych, członek partii SLD

    2 Dyduch Marek, przedsiębiorca, Wrocław, członek partii SLD

    3 Łącki Adam Edward, ekonomista, Kłodzko, członek partii SLD

    4 Kamińska Marzanna, politolog, Dzierżoniów, członek partii SLD

    5 Fasuga Rafał Paweł, nauczyciel, Świdnica, członek partii SLD

    6 Słatyńska Bożena Helena,  pielęgniarka, Szczytna, członek partii SLD

    7 Piątek Ewa Barbara, prawnik, Ząbkowice Śląskie, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

    8 Godlewski Zygmunt,  politolog, Dzierżoniów, członek partii SLD

    9 Socha Ilona Małgorzata, pedagog, Wałbrzych, członek partii SLD

    10 Gackiewicz Michał Krzysztof,  ekonomista, Dzierżoniów, członek partii SLD

    11 Dorosz Ewa Anna, nauczyciel, Głuszyca, członek partii SLD

    12 Świątek Józef Jan, przedsiębiorca, Wałbrzych, członek partii KPEiR

    13 Niewęgłowski Kazimierz, elektromonter, Ziębice, członek partii SLD

    14 Tworzydło Bernadeta Monika, politolog, Mokrzeszów, członek partii KPEiR

    15 Kubas Robert Waldemar, technik mechanik, Dzierżoniów, członek partii SLD

    16 Szopian Elżbieta Antonina, księgowa, Stoszowice, członek partii SLD

    Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska

    1 Mrzygłocka Izabela Katarzyna,  ekonomista, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP

    2 Szulc Jakub Maciej, ekonomista, Kłodzko, członek partii Platforma Obywatelska RP

    3 Smolarz Tomasz,  parlamentarzysta, Dzierżoniów, członek partii Platforma Obywatelska RP

    4 Wielichowska Monika, ekonomista, Nowa Ruda, członek partii Platforma Obywatelska RP

    5 Jagła Robert Aleksander , menadżer, Wierzbna, członek partii Platforma Obywatelska RP

    6 Organiściak Jerzy, przedsiębiorca, Olbrachcice Wielkie, członek partii Platforma Obywatelska RP

    7 Kołacz-Leszczyńska Agnieszka Maria,  pracownik samorządowy, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP

    8 Gromadzka Dorota,  inżynier budownictwa lądowego, Dzierżoniów, członek partii Platforma Obywatelska RP

    9 Świło Teresa, przedsiębiorca, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP

    10 Szczygieł Zbigniew, oficer pożarnictwa, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP

    11 Adamska Jadwiga Monika, pracownik administracji rządowej, Kamieniec Ząbkowicki, członek partii Platforma Obywatelska RP

    12 Linard-Krawczyńska Malwina Małgorzata, lekarz medycyny, Świdnica, nie należy do partii politycznej

    13 Konieczna-Enözel Dorota,  przedsiębiorca, Pieszyce, członek partii Platforma Obywatelska RP

    14 Rudzińska Grażyna Maria, rencistka, Wałbrzych, członek partii Platforma Obywatelska RP

    15 Prostak Paweł Władysław, logistyk, Dobromierz, nie należy do partii politycznej

    16 Piotrowicz Zbigniew, psycholog, Lądek-Zdrój, członek partii Platforma Obywatelska RP

    Komitet Wyborczy Ruch Palikota

    1 Szymiec-Raczyńska Halina Jadwiga, lekarz, Dzierżoniów, członek partii Ruch Palikota

    2 Wolski Bartłomiej Mateusz, przedsiębiorca, Kłodzko, członek partii Ruch Palikota

    3 Lelito-Dąbrowa Grażyna Aniela, malarka, Szczawno-Zdrój, nie należy do partii politycznej

    4 Płoski Krzysztof Mirosław, przedsiębiorca, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    5 Rybak Danuta Anna, prawnik, Ząbkowice Śląskie, nie należy do partii politycznej

    6 Sawiel Aleksandra Józefa, pedagog szkolny, Świdnica, członek partii Ruch Palikota

    7 Lewandowski Piotr Łukasz,  student, Świebodzice, nie należy do partii politycznej

    8 Piszczatowska-Hołub Katarzyna Barbara, fizjoterapeuta, Bielawa, członek partii Ruch Palikota

    9 Drapała Sebastian Marek, ekonomista, Wałbrzych, członek partii Ruch Palikota

    10 Rybicka Barbara Maria, emerytka, Łagiewniki, nie należy do partii politycznej

    11 Krzysztofek Jerzy, pracownik budowlany, Wałbrzych, członek partii RACJA PL, RACJA

    12 Gaik Krzysztof Jerzy, informatyk, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    13 Kubat Krystyna Karolina, emerytka, Korytów, członek partii Ruch Palikota

    14 Stasiak Marek Aleksander,  inspektor BHP, Wałbrzych, członek partii RACJA PL, RACJA

    15 Kroczak Anna Elżbieta, bez zawodu, Pieszyce, członek partii Ruch Palikota

    16 Zborowski Tomasz Łukasz, montażysta, Wałbrzych, członek partii RACJA PL, RACJA

    Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

    1 Ratusznik Marek Walenty, architekt urbanista, Struga, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    2 Kaptur Wiesław, przedsiębiorca, Bielawa, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    3 Serwacka Beata,  studentka, Chełm, nie należy do partii politycznej

    4 Sitnik Danuta Joanna, nauczyciel, Niemcza, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    5 Szwiec Bartłomiej Jan,  administatywista, Głogów, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    6 Łuczak Bogumiła Władysława, ekonomista, Boguszów – Gorce, nie należy do partii politycznej

    7 Weiss Zenon Czesław, przedsiębiorca, Walim, nie należy do partii politycznej

    8 Knapik – Szczygieł Marta Violetta, doradca biznesowy, Świdnica, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    9 Zając Ewa Anna, urzędnik, Wałbrzych, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    10 Dobrzańska Julia, studentka, Warszawa, nie należy do partii politycznej

    11 Radomski Paweł, ekonomista, Głogów, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    12 Miładowska – Miszczak Maria Krystyna, ogrodnik, Głosków Letnisko, nie należy do partii politycznej

    13 Śnieżek Tomasz Marek, przewodnik górski, Dzierżoniów, członek partii Polska Jest Najważniejsza

    Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

    1 Niebieszczański Ryszard Wiktor, pracownik samorządowy, Jaszkowa Dolna, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    2 Kurzawa Jarosław, przedsiębiorca, Wiśniowa, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    3 Cal Grażyna Joanna,  nauczyciel, Brzeźnica, nie należy do partii politycznej

    4 Zibrow Andrzej, inżynier mechanik, Wałbrzych, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    5 Wiszniewska Elżbieta , emeryt, Świebodzice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    6 Węgrzyn Andrzej Waldemar, nauczyciel akademicki, Wałbrzych, nie należy do partii politycznej

    7 Mesjasz Joanna, pracownik naukowy, Polanica-Zdrój, nie należy do partii politycznej

    8 Nowak Ryszard Mieczysław,  pracownik samorządowy, Ziębice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    9 Korzewicz Monika, pracownik administracji rządowej, Ząbki, nie należy do partii politycznej

    10 Łuciów Marek Jerzy, technik rolnik, Bielawa, nie należy do partii politycznej

    11 Siemczonek Barbara Łucja, pielęgniarka, Wambierzyce, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    12 Piela Sylwia, ekonomista, Rybnica Leśna, nie należy do partii politycznej

    13 Longawa Stanisław Tadeusz, prawnik, Szalejów Dolny, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    14 Kowalczyk Zenon Jacek, strażak, Jugów, nie należy do partii politycznej

    15 Marchlewski Grzegorz Ryszard, przedsiębiorca, Kostrza, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    16 Jaworska Dorota Adriana, funkcjonariusz policji, Bystrzyca Kłodzka, nie należy do partii politycznej

    Do Senatu:

    Badora Maciej Adam, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość adwokat, Wałbrzych, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

    Chlebowski Zbigniew,  Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Chlebowskiego ekonomista, Wierzbna, nie należy do partii politycznej

    Kilian Wiesław,  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP mgr administracji, Wrocław, nie należy do partii politycznej

    Marciniak Andrzej, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe ekonomista, Wałbrzych, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

    Rataj Henryk, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej politolog, Świdnica, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

    Wild Patryk Edward, Komitet Wyborczy Wyborców Rafał Dutkiewicz architekt, Srebrna Góra, nie należy do partii politycznej