Książęca trasa z nagrodami [KONKURS]

  3

  Rusza konkurs promujący Książęcą Trasę Turystyczną w Świdnicy. Do wygrania m. in. nagrody pieniężne w wysokości 600, 400 i 200 zł, talony na zakupy w salonie Empik, monety promocyjne oraz publikacja wywiadu i bezpłatnych ogłoszeń na portalu Świdnica 24.

  – Chcemy zachęcić świdniczan, by spacerowali po swoim mieście i odkrywali nowe, nieznane dotąd miejsca i związane z nimi historie. Myślę, że każdy biorący udział w konkursie przekona się, że mieszkamy w wyjątkowym mieście z bogatymi tradycjami – zachęca Waldemar Skórski, zastępca prezydenta miasta.

  Zadania konkursowe (do wyboru jedno, dwa lub wszystkie):

  – znalezienie i opisanie tablic książęcej trasy,

  – narysowanie na mapie miasta przebiegu trasy,

  – sfotografowanie wybranych obiektów opisanych w ramach trasy.

  Dodatkowo punktowane będą przyznawane za udział w sprzątaniu Fleszy Nowomłyńskiej oraz wysłanie na wybrany adres internetowy z jednego z sześciu infokiosków wiadomości e-mail zachęcającej do zwiedzania Świdnicy.

  Zgłoszeń można dokonywać w Urzędzie Miejskim w pok. 112, do dnia 22 września 2011 r. do godz. 15.00.

  Organizatorami konkursu „Miejskie Trasy Turystyczne Citywalk 2011” są Urząd Miejski w Świdnicy oraz portal Świdnica 24.

  Regulamin konkursu

  * * *

  Książęca Trasa Turystyczna powstała w ramach projektu pn. „Miejskie Trasy Turystyczne zintegrowanym produktem turystycznym miast czesko-polskiego pogranicza”. Świdnica zrealizowała to zadanie wraz z partnerami: Bardem, Kłodzkiem, Kędzierzynem-Koźle, a po stronie czeskiej Gminą Czeską Skalicą i Miastem Przerov. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Wartość całości projektu to ponad 4,4 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków strukturalnych (85% projektu) – 3,7 mln zł. Koszty realizacji świdnickiej części to 791 tys. zł, z czego z budżetu miasta pochodziło 118 tys. zł.

  Poprzedni artykułLider pokonany. Polonia wygrywa u siebie [FOTO]
  Następny artykułLiczby tygodnia