Hala sportowa jak malowana

  1

  Zarząd Powiatu uroczyście otworzył nowy kompleks sportowy. Nowoczesna, półokrągła bryła wkomponowała się już na stałe w krajobraz terenu przy ulicy Pionierów. To budynek Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Nie mogło być lepszego początku roku szkolnego dla trenujących w utworzonym przy „Ekonomiku” liceum sportowym o profilu piłki siatkowej dziewcząt.

  Budynek jest nowoczesny i posiada niezbędne zaplecze techniczne. Hala umiejscowiona jest przy budynku B kompleksu szkolnego, znajdującego się przy ul. Pionierów. Powierzchnia zabudowy budynku sali gimnastycznej to 856,5 m². Budynek oprócz boisk posiada szatnie, natryski, pokój trenera oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy. Wymiary boisk wynoszą: 18,2 x 29,6 m. Są to pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Powierzchnia boisk to 540,1 m² W tej chwili w nowym obiekcie trwają już pierwsze treningi.

  – Chciałbym, żeby ten obiekt i uruchomiona klasa sportowa, wszystko to sprzyjało zainteresowaniu sportem młodego pokolenia. Życzę, aby Zespół Szkół Ekonomicznych szedł tą drogą, którą idzie od lat. Żebyśmy mogli odczuwać satysfakcję z tego, co robią nasi sportowcy, a reprezentacja trenujących tu siatkarek, stała się reprezentacją Polski – mówił podczas otwarcia hali starosta Zygmunt Worsa.

  I wcale nie jest to nierealne. Historia siatkarskich sukcesów szkoły sięga bowiem wielu lat wstecz. Największą dumą „Ekonomika” są związane ze szkołą takie nazwiska jak Dorota Świeniewicz czy Anna Barańska (obecnie Werblińska).

  – Sukcesy tych siatkarek mobilizują naszych młodych sportowców, nie tylko siatkarzy. Są dla nich wzorem do naśladowania. – zaznacza dyrektor szkoły Krzysztof Osiak, który od lat z wielką determinacją starał się o budowę hali sportowej przy szkole. – Cieszę się, że tę inwestycję udało się doprowadzić do szczęśliwego finału, choć droga, którą przeszliśmy, nie była łatwa – dodaje.

  Inwestycja w całości finansowana jest z budżetu powiatu. Koszt budowy hali zamknął się kwotą 2 418 238 zł. Będzie on służył wszystkim uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych, ale przede wszystkim dziewczętom z uruchomionej w ubiegłym roku klasy sportowej o kierunku piłka siatkowa dziewcząt. Wykonawcą inwestycji były wyłonione w przetargu wałbrzyskie firmy Sirbud – Minari SA  oraz Centrum Budowlane Sirbud.

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe