Drzewko przyjaźni w I LO

  5

  Grupa młodzieży z Biberach i „Kasprowiczanie” zasadzili „Drzewko Przyjaźni” na skwerze przy I LO. Tradycją I LO stały się już międzynarodowe wymiany młodzieży z partnerskiego miasta Biberach. Od 17 września gości w Świdnicy kolejna grupa młodych Niemców, ale tym razem okoliczności spotkania są szczególne – mija 20 lat od pierwszej wymiany.

  – W 1991 roku przyjechała do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy po raz pierwszy grupa młodzieży z partnerskiego miasta Biberach. Od tej pory, więc od 20 lat, trwa regularna wymiana młodzieżowa, w której uczestniczyło już ponad 300 uczniów naszej szkoły. Przez te 20 lat wiele się wokół nas zmieniło. Mamy zjednoczoną Europę bez kolejek na granicach, wypiękniało nasze miasto i szkoła. Najważniejsze są jednak niezapomniane przeżycia, wspaniałe wspomnienia i zdobyte nowe doświadczenia. Dzięki wymianie poznajemy kraj i ludzi z innej perspektywy, niejednokrotnie pokonując uprzedzenia, rozumiemy się coraz lepiej – mówi Bożena Furmankiewicz, germanistka z I LO, pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka wymian młodzieżowych.

  Dla upamiętnienia dwudziestoletniej przyjaźni między uczniowskimi społecznościami Biberch i Świdnicy zasadzono „Drzewko Przyjaźni” na skwerze przy I LO. Po tej uroczystości zaplanowano zwiedzanie świdnickich zabytków oraz plenerową imprezę w Bystrzycy Górnej. W kolejne dni natomiast czekają naszych gości wycieczki do Wrocławia, Jeleniej Góry i Karpacza oraz do Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

  I LO

  Poprzedni artykułHala sportowa jak malowana
  Następny artykułTony śmieci z parków i skwerów